انتظار می رود بازار جهانی اجاره‌ی کمپرسور رشدی پایدار را تجربه نماید که این خود نتیجه‌ی ریکاوری بازار تجهیزات حفاری است. بازیگران کلیدی این بازار عبارتند از اطلس کوپکو، کاترپیلار و اگرکو. مصرف هوای فشرده در صنایع مختلف دارویی،‌ ساخت و ساز، نفت و گاز و همچنین در حوزه‌ی  مصرف کننده های نهایی رشد خوبی در دوره ی پیش بینی خواهد داشت.

در ایران نیز با توجه به تحریم‌های بین‌المللی و کاهش ارزش ریال، که حاصل آنها دشواری خریداری دستگاه‌های صفر می باشد، بازار اجاره‌ی کمپرسور و همچنین خرید و فروش کمپرسورهای کارکرده رونقی را نسبت به بازار خرید و فروش دستگاه‌های صفر پیش رو خواهد داشت.

در میان کمپرسورهای کارکرده‌ی داخل کشور به ترتیب میتوان به برندهای اطلس کوپکو (برند غالب بازار)،‌اینگرسول رند (برند دوم، دارای کیفیت مشابه و شناخته شدگی کمتر) و برندهای سول‌ایر و کایزر (مشترکاً در جایگاه سوم) اشاره داشت. این دو برند هر دو به دلیلی مشابه تمایلی به کار در بازار ایران نداشته و ندارند؛ سول ایر برندی آمریکایی است و نیز آمریکایی ها سهام اندکی در شرکت کمپرسورسازی کایزر دارند. این دو هر دو سازنده‌ی کمپرسورهای با کیفیتی می باشند لیکن در هنگام خرید دستگاه‌های دست دوم آنها توجه داشته باشید که آنها عموما همراه با خط تولید به داخل ایران و کارخانه های ما وارد شده اند و از حیث قطعات یدکی و خدمات حرفه ای مشکلاتی در زمان نگهداری تجربه خواهید کرد.

پس از ۴ برند فوق می توان به کمپ‌ایر (ساخت انگلستان)، روتوایر (ساخت ایتالیا) و برندهای متفرقه‌ی چینی اشاره داشت. در این موارد هنگام خرید دستگاه دست دوم می بایست دقت بیشتری نسبت به خرید برندهای برتر (اطلس کوپکو و اینگرسول‌رند) داشت.

Call Now Buttonتماس با شرکت