دوسان شرکتی کره‌ایست که بخش تجهیزات هوای فشرده‌ی اینگرسول رند را از این شرکت خریداری کرده است و کمپرسورهای اینگرسول رند در سال‌های دهه‌ی اخیر با نام و برند این کمپانی از کره جنوبی عرضه می شوند. اینگرسول رند شرکتی آمریکایی ایرلندی با بیش از ۱۵۰ سال تجربه در تولید و فروش ماشین‌آلات و تجهیزات راهسازی و حفاریست و کمپرسورهای اسکرو برقی و دیزل این شرکت از معتبرترین دستگاه‌های موجود در بازار ایران هستند. اینگرسول رند و دوسان در حال حاضر نمایندگی رسمی در ایران ندارند. کمپرسور اسکرو دستگاهی است که با بهره‌گیری از توان تولیدی موتور دیزل یا برقی خود دو روتور نر و ماده را به چرخش درمیاورد تا با کاهش جزئی حجم هوای گیرافتاده در میان لوب‌های آنها فشار هوا را افزایش دهد و در خروجی هوای فشرده شده تحویل مصرف کننده بدهد. کمپرسور دیزل برای مصارفی کاربرد دارد که دسترسی مداوم به برق ندارند و عموم این کمپرسورها کمپرسورهای متحرک هستند که در راهسازی، حفاری، نیلینگ فنداسیون ساختمان و سایر صنایع غیرتولیدی کاربرد دارد.

دوسان کره جنوبی واحد تولید و فروش کمپرسورهای هوای اینگرسول رند را خریداری نموده است.
XP 200 – کمپرسور اسکرو دیزل اینگرسول رند (دوسان)

مشخصات فنی کمپرسور اسکرو دیزل XP 200

واحد هواساز

این کمپرسور ظرفیت هواسازی ۵/۶۶ مترمکعب بر دقیقه هوای فشرده با فشار ۸/۶ بار را داراست. رنج فشار عملیاتی آن ۵/۵ تا ۸/۶ بار بوده و ظرفیت محفظه سوخت آن ۱۱۰ لیتر می باشد.

موتور

موتور نصب شده بر روی این دستگاه از برند جان دیر و از مدل ۴۰۴۵T می باشد. این موتور با استاندارد آلایندگی T4i مطابقت داشته و قابلیت ۸ ساعت کار مداوم زیر فول لود را دارد.

دیتاشیت کمپرسور

مشخصات کاملتر کمپرسور و موتور در جدول زیر قابل مشاهده می باشد:

دیتاشیت کمپرسور XP200
اطلاعات فنی xp200 دوسان در تصویر آمده است. در قسمت ظرفیت هوادهی به اشتباه واحد مقدار داخل پرانتز مترمکعب بر دقیقه ذکر شده، این واحد لیتر بر ثانیه می باشد.

لازم به ذکر است که W موجود در نام این کمپرسور ناظر بر Water-cooled یا آب‌خنک بودن آن می باشد. برای کسب اطلاعات کامل در مورد تفاوت کمپرسور آبخنک و هواخنک به پست زیر مراجعه کنید:

کمپرسورهای هواخنک و کمپرسورهای آب‌خنک

بروشور این لاین کمپرسورهای دوسان/اینگرسول رند بر روی صفحه‌ی مربوطه قرار گرفته است.

دوسان  و اینگرسول رند

شرکت دوسان کره جنوبی در سال ۲۰۰۷ سه واحد از زیرمجموعه‌های شرکت اینگرسول رند، من جمله بخش های تولید تجهیزات راهسازی مانند با‌ب‌کت، را از این شرکت خرید و اکنون کمپرسورهای این شرکت تحت نام دوسان تولید می شوند، شرکت دوسان کره جنوبی در سال های پس از آن خدمات‌دهی به کمپرسورهای اینگرسول رند را ادامه داده و در بسیاری از موارد کمپرسورها را با نام های اینگرسول رند معرفی می کنند.

تصویری از عقد قرارداد میان شرکت‌های دوسان و اینگرسول رند برای انتقال مالکیت باب کت
عقد قرارداد میان دوسان و اینگرسول رند و انتقال مالکیت واحد تولیدی باب کت
Call Now Buttonتماس با شرکت