دوسان شرکتی کره‌ایست که بخش تجهیزات هوای فشرده‌ی اینگرسولرند را از این شرکت خریداری کرده است و کمپرسورهای اینگرسولرند در سال‌های دهه‌ی اخیر با نام و برند این کمپانی از کره جنوبی عرضه می شوند. اینگرسولرند شرکتی آمریکایی ایرلندی با بیش از ۱۵۰ سال تجربه در تولید و فروش ماشین‌آلات و تجهیزات راهسازی و حفاریست و کمپرسورهای اسکرو برقی و دیزلی این شرکت از معتبرترین دستگاه‌های موجود در بازار ایران هستند. اینگرسولرند و دوسان در حال حاضر نمایندگی رسمی در ایران ندارند. کمپرسور اسکرو دستگاهی است که با بهره‌گیری از توان تولیدی موتور دیزلی یا برقی خود دو روتور نر و ماده را به چرخش درمیاورد تا با کاهش جزئی حجم هوای گیرافتاده در میان لوب‌های آنها فشار هوا را افزایش دهد و در خروجی هوای فشرده شده تحویل مصرف کننده بدهد. کمپرسور دیزلی برای مصارفی کاربرد دارد که دسترسی مداوم به برق ندارند و عموم این کمپرسورها کمپرسورهای متحرک هستند که در راهسازی، حفاری، نیلینگ فنداسیون ساختمان و سایر صنایع غیرتولیدی کاربرد دارد.

دوسان کره جنوبی واحد تولید و فروش کمپرسورهای هوای اینگرسولرند را خریداری نموده است.
XP 200 – کمپرسور دیزلی اینگرسولرند (دوسان)

مشخصات فنی کمپرسور دیزلی XP 200

واحد هواساز

این کمپرسور ظرفیت هواسازی ۵/۶۶ مترمکعب بر دقیقه هوای فشرده با فشار ۸/۶ بار را داراست. رنج فشار عملیاتی آن ۵/۵ تا ۸/۶ بار بوده و ظرفیت محفظه سوخت آن ۱۱۰ لیتر می باشد.

موتور

موتور نصب شده بر روی این دستگاه از برند جان دیر و از مدل ۴۰۴۵T می باشد. این موتور با استاندارد آلایندگی T4i مطابقت داشته و قابلیت ۸ ساعت کار مداوم زیر فول لود را دارد.

موتور جان دیر برای کمپرسور دیزلی اینگرسولرند
موتور جان دیر 4045

دیتاشیت کمپرسور

مشخصات کاملتر کمپرسور و موتور در جدول زیر قابل مشاهده می باشد:

دیتاشیت کمپرسور XP200
اطلاعات فنی xp200 دوسان در تصویر آمده است. در قسمت ظرفیت هوادهی به اشتباه واحد مقدار داخل پرانتز مترمکعب بر دقیقه ذکر شده، این واحد لیتر بر ثانیه می باشد.

لازم به ذکر است که W موجود در نام این کمپرسور ناظر بر Water-cooled یا آب‌خنک بودن آن می باشد. برای کسب اطلاعات کامل در مورد تفاوت کمپرسور آبخنک و هواخنک به پست زیر مراجعه کنید:

کمپرسور هواخنک و کمپرسور آب‌خنک

بروشور این لاین کمپرسورهای دوسان/اینگرسولرند بر روی صفحه‌ی مربوطه قرار گرفته است.

دوسان  و اینگرسولرند

شرکت دوسان کره جنوبی در سال ۲۰۰۷ سه واحد از زیرمجموعه‌های شرکت اینگرسولرند، من جمله بخش های تولید تجهیزات راهسازی مانند با‌ب‌کت، را از این شرکت خرید و اکنون کمپرسورهای این شرکت تحت نام دوسان تولید می شوند، شرکت دوسان کره جنوبی در سال های پس از آن خدمات‌دهی به کمپرسورهای اینگرسولرند را ادامه داده و در بسیاری از موارد کمپرسورها را با نام های اینگرسولرند معرفی می کنند.

تصویری از عقد قرارداد میان شرکت‌های دوسان و اینگرسولرند برای انتقال مالکیت باب کت
عقد قرارداد میان دوسان و اینگرسولرند و انتقال مالکیت واحد تولیدی باب کت
Call Now Buttonتماس با شرکت