ادامه از هوای فشرده چیست؟

یکی از مهمترین دلایلی که ما به جای برق از هوای فشرده استفاده میکنیم، بحث ایمنی است. در مواردی که مصرف دستگاه بیش از حد باشد، دستگاه های برقی خطر ایمنی ایجاد می‌کنند. شوک الکتریکی و آتش سوزی میتواند باعث آسیب رساندن به ملک و کارکنان بشود. کمپرسور و تجهیزات پنوماتیک تحت شرایط مختلفی مانند طبقات خیس و یا در فضاهایی با رطوبت بالا گزینه ی مناسب تری هستند.

یکی دیگر از مزیت های هوای فشرده، انعطاف بالای آن می باشد. استفاده از هوای فشرده در معادن و سایت های ساخت و ساز آسان تر است. ابزارهای هوایی از هوای خنک استفاده می کنند و همچنین مزیت استفاده از سرعت متغیر و گشتاور را نیز دارند. به عنوان مثال دریل های سنگی یا تجهیزاتی مشابه که از روش ضربه ای استفاده میکنند، را در نظر داشته باشید، تولید نیرویی مشابه نیرویی که توسط هوای فشرده به وجود می آید، به وسیله ی برق، غیر ممکن است، به خصوص در مناطق دور افتاده.

دریل پنوماتیک یا دریل هیدرولیک؟ کدام برای نیاز شما مناسبتر است؟

همچنین دستگاه هایی که با  نیروی هوای فشرده کار میکنند، بسیار سبک تر هستند.  در تولید این تجهیزات می توان از موادی استفاده کرد که نتیجه‌ی نهایی سبک تر و ارگونومیک تر باشد. با استفاده از دستگاه سبکتر، میتوانیم یک تعادلی بین هزینه ی هوا و هزینه ی کار پیدا کنیم تا میزان خستگی کارکنان را کاهش دهیم.

و به عنوان آخرین دلیل استفاده از هوای فشرده به هزینه اشاره میکنیم. هزینه‌ی استفاده از هوای فشرده میتواند هفت تا هشت برابر استفاده از برق باشد، لیکن تجهیزاتی که برای استفاده از هوای فشرده وجود دارد بسیار ارزان تر بوده و به دلیل سادگی طراحی، قطعات کمتری در آنها استفاده میشود. همچنین ابزارهای پنوماتیک معمولا زمخت‌ترهستند و به همین دلیل در محیط تولید، طول عمر بیشتری دارند.

آیا میدانستید کمپرسورهای هوا به عنوان چهارمین “ابزار” پرکاربرد بشریت شناخته می شوند؟ سه ابزاری که در رده های بالاتر قرار دارند آب، برق و گاز هستند که همه ی ما به صورت روزانه از آنها استفاده میکنیم. با این حال، به دلیل استفاده ی همه جانبه از کمپرسور هوا، این دستگاه عنوان چهارمین ابزار برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ را یدک می کشد. و البته که در زندگی روزانه‌ی همه‌ی ما هوای فشرده هم نقش دارد، به مثال ساده‌ی اتوبوس دقت کنید.

منبع

Call Now Buttonتماس با شرکت