۸) موتورها

متداول‌ترین اقسام موتورهای کمپرسور روتاری،‌ موتورهای الکتریکی هستند، لیکن موتورهای دیزلی نیز، بالاخص برای کمپرسورهای اسکروی موبایل/متحرک، وجود دارند و موتورهای هیبرید نیز در حال توسعه می باشند. از آنجایی که کمپرسورهای اسکرو کمپرسورهایی بزرگ بوده و دائم در حال فعالیت هستند به موتورهایی قابل اتکا و قدرتمند نیز نیاز دارند. هرچند باید در نظر داشته باشیم بهره‌وری موتور لزوما با شعار “بزرگتر بهتر است” همخوانی ندارد. اسب بخار (توان) تولیدی موتورهای بزرگ معمولا با مشکلاتی در بازدهی آنها همراه است. موتور کمپرسور شما می بایست مرتب مورد بررسی قرار گیرد تا ایمن و بهره‌ور بوده و سلامت عمومی آن اندازه گرفته شود.

بسیاری از کمپرسورهای مدرن تکنولوژي مطالعه‌ی هوشمند موتور و گِیج‌هایی را برای زیر نظر داشتن موتور کمپرسور دارا هستند.

۹) کنترل سیستم و استیج

همانطور که از نام آن، کنترل سیستم و واحد هواساز، برمی‌آيد، این قسمت از دستگاه عملکرد کمپرسور هوای روتاری اسکروی شما را جهت‌دهی کرده، کنترل نموده، مانیتور و رهگیری می کند. بهره‌گیری از کنترل سیستم و استیج سریعترین راه برای بررسی عملکرد و دسترسی به اطلاعات نقاط حساس کمپرسور هوا می باشد. آموزش اپراتورها برای آشنایی و راحتی با سیستم و کسب مهارت “خواندن” دستگاه، بخش مهمی از کل پروسه‌ی نگهداری کمپرسور روتاری اسکروی شما می باشد.

طراحی‌های مختلفی از واحد هواساز کمپرسور موجود است،‌ مدل‌هایی از آنها سنسورهایی داخلی در نقاط مختلف دارند که مثلا موتور را در زمان پر شدن مخزن هوای فشرده و یا پایان یک دوره‌ی کاری برنامه‌ریزی شده خاموش می کنند. این تکنولوژي هوشمند ایمنی برای کمپرسورهای بدون نیاز به اپراتور که ظرفیت بالایی دارند ایجاد شده است.

۱۰) مخزن هوای فشرده

تقریبا تمامی اقسام کمپرسور همراه با یک مخزن هوای فشرده عرضه می شوند. ظرفیت این مخازن/تانک‌های ذخیره متناسب با سایز و نیاز کمپرسور متغیر هستند، اما عموما برای مصارف صنعتی و حرفه‌ای به مخازن بسیار بزرگتری نیاز هست. تشخیص ابعاد مورد نیاز برای مخزن هوای فشرده مهارتی است که از ترکیب تجربه، دانش و درک مهندسی حاصل می شود. مخازن صنعتی بزرگ ویژگی‌های جذابی چون ذخیره‌ی هوای فشرده‌ی بیشتر و زمان استراحت بیشتر موتور واحد را فراهم می آورند.

پایان بخش سوم