در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اینگرسول رند و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا IRN132K

مشخصات کلی:

تصویری از کمپرسور دیزل اسکروی اینگرسول رند IRN 132
اینگرسول رند IRN 132

 

  • بهره وری عملیاتی: ۹۷ درصد
  • بدون برینگ‌های موتور
  • کمپرسور بدون روغن (oil free)
  • هواخنک، دارای افترکولر و سپراتور کاندنسیت
  • ۵۰ هرتز (مناسب برای برق ایران)
  • دارای بلوئر با سرعت کنترل شده

کمپرسور اسکروی اینگرسول رند IRN132K در فشارهای ۷، ۷/۵، ۸، ۸/۵ و ۱۰ بار موجود است که به ترتیب ۲۱/۵، ۲۱/۲، ۲۰/۶، ۲۰/۱ و ۱۸/۶ مترمکعب بر دقیقه هوادهی دارند. این کمپرسورها همگی از موتور ۱۳۲ کیلوواتی بهره می برند.

در جدول زیر میتوانید ظرفیت هوادهی،‌ سطح نویز،‌ فشار کاری و موتور این کمپرسور را با دیگر کمپرسور این لاین IRN160 مقایسه کنید:

irn 132 & irn 160 datasheet
اطلاعات فنی کمپرسورهای اسکرو دیزل IRN132 و IRN160 اینگرسول رند یا دوسان کنونی

از آپشن هایی که می توان برای این کمپرسورها (اضافه بر امکانات کمپرسور استاندارد) انتخاب کرد می توان به آپشن ریستارت در زمان قطعی برق، محافظ مانیتور فاز، پوشش روتور، محافظ باران، محافظ سرما تا منفی ده درجه سانتیگراد و هیتر فضای موتور اشاره کرد.

*به طور کلی برای انتخاب یک کمپرسور نخست ظرفیت هوادهی و فشار کاری مدنظر خود را تعیین می کنیم. لیکن دبی اسمی کمپرسورها ظرفیت هوادهی در سطح دریا می باشد که با افزایش ارتفاع اندکی کاهش می یابد؛ از این رو، و همچنین از آنجایی که بهتر است کمپرسور استراحت داشته و دائم زیر بار نباشد،‌ کمپرسوری با حدود ۱۵ درصد ظرفیت هوادهی بیشتر از سطح نیاز خود تهیه می کنیم.

**برای تبدیل ظرفیت هوادهی (جریان) با واحد لیتر بر ثانیه به مترمکعب بر دقیقه می بایست مقادیر بر حسب لیتر بر ثانیه را تقسیم بر ۱۶/۶۷ کنیم.
برای تبدیل cfm به متر مکعب بر دقیقه می بایست مقادیر بر حسب cfm را تقسیم بر ۳۵/۳۱ کنیم.
برای تبدیل فشار با واحد psi به فشار با واحد بار می بایست مقادیر بر حسب psi را تقسیم بر ۱۴/۵۰ کنیم.

Call Now Buttonتماس با شرکت