در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای کایزر و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا M 200

Mobilair M200
کمپرسور اسکرو دیزل M200 موبیل ایر، کمپرسور کایزر

کمپرسورهای کایزر در کنار اطلس کوپکو و اینگرسول رند ۳ برندی در صنعت هوای فشرده که برای مصرف کننده اعتبار و اعتماد را به همراه دارند. لیکن این برند آلمانی خاص در بازار ایران و در میان مصرف کنندگان در کارخانجات ما بسیار کمتر از دو مورد دیگر دیده می شود و این دو دلیل عمده دارد،‌ یکی سهام اندک آمریکایی ها در این شرکت (ممانعت از ورود رسمی کایزر به ایران) و دیگری تا حدی ناشناختگی. از این رو قریب به اتفاق کمپرسورهای این برند که در صنایع ایران دیده می شوند با خط تولید یک جا وارد کشور شده اند و دستیابی به خدمات و بالاخص قطعات آنها دشوار می باشد.

کمپرسور M 200 از سری کمپرسورهای متحرک (Mobilair) کایزر می باشد. این کمپرسور از موتور کاترپیلار C6.6 ACERT بهره می برد که ۱۴۶ کیلووات توان دارد. در سری کمپرسورهای M امکان بهره‌مندی از ژنراتور برای برخی از مدل ها (مانند M 135) موجود می باشد که برای این مدل این امکان پیش‌بینی نشده است. کمپرسور M 200 کایزر در فشارهای ۷، ۸/۶، ۱۰، ۱۲ و ۱۴ بار موجود می باشد که در میان آنها کمپرسورهای ۷ بار تنها برای بازار خارج از اتحادیه‌ی اروپا ارائه می شوند. فشارهای فوق به ترتیب ظرفیت‌های هوادهی ۲۱/۲، ۱۹/۷، ۱۸، ۱۶ و ۱۴/۵ مترمکعب بر دقیقه را به همراه خواهند داشت. همچنین این کمپرسور ۳۲۳۵ کیلوگرم وزن عملیاتی دارد که از مشابه های اینگرسول رند سبک تر و در رده کمپرسورهای اطلس کوپکو می باشد.

سیستم کنترلی این کمپرسورها SIGMA CONTROL می باشد که دقت بالایی دارد و در حین سادگی مصرف سوخت را بهینه می نماید.

شاسی (بدنه) کمپرسورهای کایزر M200 بالطبع دارای ترمز پارکینگ و میله‌ی جرثقیل با قابلیت تنظیم ارتفاع می باشند.

M 200 علاوه بر سیگما کنترل، کاور پنل و سوئیچ ایزوله‌ی باتری داشته و برای سوخت نیز از سپراتور آب بهره می برد.
از آپشن های قابل سفارش آن نیز می توان به افترکولر، ترکیب میکروفیلتر، و فیدبک حرارتی اشاره داشت.

* به طور کلی برای انتخاب یک کمپرسور نخست ظرفیت هوادهی و فشار کاری مدنظر خود را تعیین می کنیم. لیکن دبی اسمی کمپرسورها ظرفیت هوادهی در سطح دریا می باشد که با افزایش ارتفاع اندکی کاهش می یابد؛ از این رو، و همچنین از آنجایی که بهتر است کمپرسور استراحت داشته و دائم زیر بار نباشد،‌ کمپرسوری با حدود ۱۵ درصد ظرفیت هوادهی بیشتر از سطح نیاز خود تهیه می کنیم.

Call Now Buttonتماس با شرکت