در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اطلس کوپکو و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا GA 408

مشخصات کلی:

این دستگاه از کمپرسورهای قدیمی اطلس کوپکو می باشد و از تابلو برق کرونوترونیک بهره می برد. نامگذاری آن نیز مطابق با سیستم نامگذاری قدیمی اطلس کوپکو می باشد به این شکل که GA نشاندهنده ی برقی بودن کمپرسور بوده (مشابه نمونه های امروزی) و عدد ۴۰۸ مقابل آن نیز به معنای ظرفیت هوادهی ۴ مترمکعب بر دقیقه و فشار عملیاتی ماکسیمم ۸ بار می باشد.

موتور این دستگاه ۳۰ کیلووات بوده و ۱/۲ تن وزن دارد. ابعاد آن به ترتیب طول، عرض و ارتفاع عبارتند از: ۲۳۱۵، ۱۱۳۵ و ۱۲۳۵ میلی‌متر.

نمونه‌های کارکرده‌ی این دستگاه در بازار بین المللی با توجه به ساعت کارکرد، وضعیت دستگاه و سایر نکاتی که در هنگام خرید دستگاهی دسته دو می بایست مدنظر قرار گیرند در رنج قیمتی ۴ هزار دلار قابل خریداری هستند.

به عنوان نمونه‌های جایگزین از مدل های جدیدتر کمپرسورهای اطلس کوپکو برای این حجم هوا و فشار عملیاتی می توان به GA 30+ و GA 37 اشاره داشت که مطابق با جدول زیر قابل انتخاب هستند.

* سایر مدل های کمپرسورهای اطلس کوپکو بر روی صفحه‌ی کتب راهنمای این کمپرسورها قرار گرفته اند و قابل جستجو هستند.

اطلس کوپکو