قصد داریم در مجموعه مطالب مشابهی به بررسی کمپرسورهای اسکرو برقی و دیزل برندهای اطلس کوپکو، اینگرسول رند و کایزر بپردازیم. همچنین بعضا سری به کمپرسورهای اسکرول و پیستونی نیز خواهیم زد. در این مطلب GA 408 اطلس کوپکو از کمپرسورهای برقی اطلس کوپکو را بررسی خواهیم کرد. این کمپرسور اسکرو دیگر تولید نمیشود، اما از محبوبیت بسیار بالایی میان مصرف کنندگان برخوردار است.

مشخصات کلی:

کمپرسور اسکرو برقی GA 408
تابلوی کمپرسور اسکرو GA 408 اطلس کوپکو

این دستگاه از کمپرسورهای قدیمی اطلس کوپکو می باشد و از تابلو برق کرونوترونیک بهره می برد. نامگذاری آن نیز مطابق با سیستم نامگذاری قدیمی اطلس کوپکو می باشد به این شکل که GA نشاندهنده ی برقی بودن کمپرسور بوده (مشابه نمونه های امروزی) و عدد ۴۰۸ مقابل آن نیز به معنای ظرفیت هوادهی ۴ مترمکعب بر دقیقه و فشار عملیاتی ماکسیمم ۸ بار می باشد.

موتور این دستگاه ۳۰ کیلووات بوده و ۱/۲ تن وزن دارد. ابعاد آن به ترتیب طول، عرض و ارتفاع عبارتند از: ۲۳۱۵، ۱۱۳۵ و ۱۲۳۵ میلی‌متر.

نمونه‌های کارکرده‌ی این دستگاه در بازار بین المللی با توجه به ساعت کارکرد، وضعیت دستگاه و سایر نکاتی که در هنگام خرید دستگاهی دسته دو می بایست مدنظر قرار گیرند در رنج قیمتی ۴ هزار دلار قابل خریداری هستند.

به عنوان نمونه‌های جایگزین از مدل های جدیدتر کمپرسورهای اطلس کوپکو برای این حجم هوا و فشار عملیاتی می توان به GA 30+ و GA 37 اشاره داشت که مطابق با جدول زیر قابل انتخاب هستند.

اطلاعات فنی کمپرسور اسکرو GA 30 - GA 37
اطلاعات فنی کمپرسور اسکرو GA 30 – GA 37

* سایر مدل های کمپرسورهای اطلس کوپکو بر روی صفحه‌ی کتب راهنمای این کمپرسورها قرار گرفته اند و قابل جستجو هستند.

همچنین در برندهای کایزر و اینگرسول رند (دوسان کنونی) نیز مدل‌هایی جایگزین برای این مدل می توان یافت. اما با توجه به تحریم‌های بین‌المللی و عدم علاقمندی برندهای فوق در طول سالیان متمادی برای حضور در بازار هوای فشرده‌ی ایران، دسترسی به خدمات پس از فروش برای آنها دشوار و دسترسی به قطعات یدکی بعضا غیرممکن می باشد. توصیه موکد آن است که کارخانجات در هنگام تهیه خط تولید به این مسائل در مورد کمپرسورهای هوای همراه توجه لازم را مبذول فرمایند.

Call Now Buttonتماس با شرکت