در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اطلس کوپکو و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا AQ 55

مشخصات کلی:

در قلب کمپرسورهای سری AQ اطلس کوپکو یک واحد هواساز خاص با سیستم تزریق آب (آب پاششی) قرار گرفته است که کارایی بالایی داشته و فشرده سازی ایزوترمال (همدمای) تقریبی را ممکن میسازد.

روتورهای پلیمر-سرامیکی این کمپرسور با بلبرینگ‌های روانکاری شده با آب هدایت می شوند که المنت کمپرسور به روغن آغشته نشده و هوای خروجی بدون روغن باشد.

مدل AQ 55 در سه فشار عملیاتی ۷/۵، ۱۰ و ۱۳ ساخته می شود که به ترتیب دبی هوای خروجی آنها برابر با ۹/۲، ۷/۹ و ۶/۵ مترمکعب بر دقیقه می باشد. موتور نصب شده بر روی این دستگاه‌ها ۵۵ کیلووات (۷۵ اسب بخار)‌ بوده و ۶۸ دسی‌بل (در حد یک جارو برقی کم‌صدا) صدا تولید می کند.

این کمپرسورها مشابه با سایر مدل های کمپرسورهای برقی اطلس کوپکو در دو نوع آب‌خنک و هوا‌خنک تولید می شوند (Water-cooled vs Air-cooled). مدل های آب‌خنک معمولا نسبت به مدل های هواخنک وزن بیشتری داشته و کارایی آن ها در برخی مناطق و برای برخی مصارف بهتر است (در پست های پیشین توضیح داده شده است).

این دستگاه‌ها نیز مشابه قریب به اتفاق کمپرسورهای برقی اطلس کوپکو به صورت فول فیچر هم عرضه می شود و فشار هوای خروجی آنها در حدود ۰/۲۵ بار دچار افت فشار می شود.

در جدول زیر مشخصات سایر مدل های لاین AQ کمپرسورهای اطلس کوپکو آمده است؛ این مدل ها عبارتند از AQ 30، AQ 37، AQ45 و AQ 55.

Call Now Buttonتماس با شرکت