دو روش برای فشرده سازی هوا وجود دارد، فشرده سازی پویا/دینامیکی و جابه‌جایی مثبت. کمپرسور اسکرول از روش جا به جایی برای فشرده سازی استفاده میکند.

کمپرسور اسکرول چیست؟

کمپرسور اسکرول یک مدل کمپرسور جابه‌جایی بدون روغن و روتاری است. این کمپرسور مقدار مشخصی از هوا را به صورت متداول به حجم کمتر تبدیل میکند. اجزای کمپرسور شامل یک مارپیچ استاتور است که در یک محفظه ثابت قرار دارد و یک مارپیچ بیضوی که نیروی محرکه‌ی آن حاصل از موتوری الکتریکی یا دیزل است.

مارپیچ ها با جابجایی فاز 180 درجه مجهز به جابجایی هوا با حجم به تدریج و متغیر هستند. این جز اسکرول به ثبات شعاعی کمک میکند.

در این کمپرسور نشتی حداقل است.

چرا که اختلاف فشار داخل محفظه ی هوا کمتر از اختلاف فشار داخل و بیرون است. مارپیچ چرخشی به وسیله یک میل لنگ کوتاه مدت رانده می شود و در اطراف مرکز مارپیچی ثابت برقرار است. ورودی در بالای محفظه عنصر قرار دارد.

هنگامی که مارپیچ میچرخد، هوا به داخل محفظه کشیده میشود و همین طور که به سمت مرکز حرکت میکند به تدریج فشرده می شود تا به نقطه ی خروجی و شیر یک طرفه خروجی میرسد. چرخه‌ی فشرده سازی برای ۲/۵ چرخش کار میکند، که باعث میشود به ما یک جریان هوای آزاد و بدون وقفه را بدهد. این فرایند نسبتا آرام است و ارتعاشات کمی دارد، به همین دلیل اجزا آن در مقایسه با کمپرسورهای دیگر مثلا کمپرسورهای پیستونی، به سختی دچار تغییر گشتاور میشوند.

Call Now Buttonتماس با شرکت