دریل واگن هیدرولیک ECM 590 اینگرسول رند همراه با کمپرسور اسکرویی با همین نام عرضه می شود. کمپرسور ECM-590 هفت مترمکعب بر دقیقه هوا را در فشار ۱۰ بار به داخل نازل و نهایتا داخل چال فوت می کند. این ماشین حفاری مجهز به موتور 6CT8.3 کامینز می باشد که در سرعت ماکسیمم ۲۳۵۰ دور بر دقیقه ۲۱۵ اسب بخار یا ۱۶۰ کیلووات توان خروجی برای کار ماشین تحویل می دهد. این دریفتر در دو نوع YH80A و YH70 ساخته می شود که تفاوت‌های آنها را در جداول زیر ملاحظه می کنید:

دریل واگن‌های حفاری اینگرسول رند و تفاوت‌ها
دو مدل دریل هیدرولیک اینگرسول رند ECM 590 و ECM 590 بازو بلند

تمامی سازندگان ماشین‌آلات حفاری دریفترهای خود را در مدل‌های با بازوی بلندتر برای حفاری‌های عمیق‌تر نیز عرضه می کنند، در اطلس کوپکو این مدل‌ها را LF یا  Long Feed و در اینگرسول رند آنها را Long Guide می نامند؛ تلاش برندهای مختلف برای خلق واژگان مختلف و ایجاد وجه تمایز را می توان به چشم دید.

همانطور که در جدول بالا ملاحظه می شود،‌ ECM590 در نسخه‌ی YH80A فرکانس یا تواتر کوبش پایینتری داشته و با ۲۶۰۰ ضربه بر دقیقه ۲۰۰ واحد کمتر از YH70 وارد می کند. هر دوی مدل‌ها فشار هیدرولیکی برابر با ۱۵۰ بار وارد می کنند و اما در مته‌های به کاررفته نیز تفاوت‌هایی دارند.

مکانیزم تعویض راد دستی و اتوماتیک

همچنین در جداول زیر نیز میبینیم که تمامی ویژگی‌های دیگر این دو نسخه‌ به استثنای مکانیزم تعویض راد. در مدل ضعیفتر (YH80A با فرکانس کوبش کمتر) مکانیزم تعویض راد اتوماتیک بوده و این ویژگی می تواند از زحمت و خستگی اپراتور بکاهد.

درل حفاری هیدرولیک اینگرسول رند
ECM 590 اینگرسول رند

هر دوی این دریل واگن‌های زنجیری با سرعت ۳/۳ کیلومتر بر ساعت قابلیت جابجایی دارند.

برای آگاهی از اطلاعات تکمیلی و دسترسی به کتابچه راهنمای این دریل‌های حفاری می توانید به صفحه‌ی کتب راهنمای اینگرسول رند/دوسان رجوع کنید:

اینگرسول رند و دوسان

Call Now Buttonتماس با شرکت