معرفی فنی دریل هیدرولیک اینگرسولرند

دریل واگن هیدرولیک ECM 590 اینگرسولرند همراه با کمپرسور اسکرویی با همین نام عرضه می شود. کمپرسور ECM-590 هفت مترمکعب بر دقیقه هوا را در فشار ۱۰ بار به داخل نازل و نهایتا داخل چال فوت می کند. این ماشین حفاری مجهز به موتور 6CT8.3 کامینز می باشد که در سرعت ماکسیمم ۲۳۵۰ دور بر دقیقه ۲۱۵ اسب بخار یا ۱۶۰ کیلووات توان خروجی برای کار ماشین تحویل می دهد. این دریفتر در دو نوع YH80A و YH70 ساخته می شود که تفاوت‌های آنها را در جداول زیر ملاحظه می کنید:

دریل واگن‌های حفاری اینگرسولرند و تفاوت‌ها
دو مدل دریل هیدرولیک اینگرسولرند ECM 590 و ECM 590 بازو بلند

بازوی دریفتر

تمامی سازندگان ماشین‌آلات حفاری دریفترهای خود را در مدل‌های با بازوی بلندتر برای حفاری‌های عمیق‌تر نیز عرضه می کنند، در اطلس کوپکو این مدل‌ها را LF یا  Long Feed و در اینگرسولرند آنها را Long Guide می نامند؛ تلاش برندهای مختلف برای خلق واژگان مختلف و ایجاد وجه تمایز را می توان به چشم دید.

مکانیزم تعویض راد

همانطور که در جدول بالا ملاحظه می شود،‌ ECM590 در نسخه‌ی YH80A فرکانس یا تواتر کوبش پایینتری داشته و با ۲۶۰۰ ضربه بر دقیقه ۲۰۰ واحد کمتر از YH70 وارد می کند. هر دوی مدل‌ها فشار هیدرولیکی برابر با ۱۵۰ بار وارد می کنند و اما در مته‌های به کاررفته نیز تفاوت‌هایی دارند.

مکانیزم تعویض راد دستی و اتوماتیک

همچنین در جداول نیز میبینیم که تمامی ویژگی‌های دیگر این دو نسخه‌ به استثنای مکانیزم تعویض راد یکسان است. در مدل ضعیفتر (YH80A با فرکانس کوبش کمتر) مکانیزم تعویض راد اتوماتیک بوده و این ویژگی می تواند از زحمت و خستگی اپراتور بکاهد.

درل حفاری هیدرولیک اینگرسولرند
ECM 590 اینگرسولرند

هر دوی این دریل واگن‌های زنجیری با سرعت ۳/۳ کیلومتر بر ساعت قابلیت جابجایی دارند.

نکته پایانی

برای آگاهی از اطلاعات تکمیلی و دسترسی به کتابچه راهنمای این دریل‌های حفاری می توانید به صفحه‌ی کتب راهنمای اینگرسولرند/دوسان رجوع کنید:

اینگرسولرند و دوسان

تماس با شرکت