در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اطلس کوپکو و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا GA110W

مشخصات کلی:

تصویری از کمپرسور GA 110
کمپرسور اسکر برقی GA 110 اطلس کوپکو

در نام این کمپرسور W به اختصار نماینده‌ی عبارت Water Cooled می باشد. در واقع کمپرسور GA110W کمپرسوری تک مرحله‌ای و روغن پاششی است که سیستم خنک کنندگی روغن-آب (اصطلاحا آب خنک) می باشد. این سیستم خنک کننده در افترکولر نیز به همین شکل برقرار است. فشار کاری GA110W هفت و نیم بار، و ظرفیت هوادهی آن ۲۰ مترمکعب بر دقیقه* می باشد. همانطور که از نام آن نیز برمی آید از موتوری با توان ۱۱۰ کیلووات بهره می برد. سطح صدای تولیدی این دستگاه ۷۳ دسی‌بل تعیین گردیده است.

در رابطه با کمپرسورهای واترکولد و مقایسه‌ی آنها با کمپرسورهای هواخنک ۳ نکته را می توان حائز اهمیت شمرد:

۱. در صورت استفاده از کمپرسورها در شرایط استاندارد، عمر کمپرسورهای آب خنک بیشتر می باشد.
۲. سختی آب در ایران بالاست، از این رو برای به کارگیری کمپرسورهای آب‌خنک می بایست از برج خنک‌کننده یا cooling tower در کنار آن استفاده کرد.
۳. معمولا کمپرسورهای آب‌خنک برای استفاده در دماهای بالاتر مناسب‌تر می باشند (ظرفیت گرمایشی آب از هوا به مراتب بیشتر بوده و سرعت و کیفیت کاهش دما بهتر از هواخنک می باشد.)

کمپرسورهای فول فیچر دارای درایر مناسب خود هستند،‌ کمپرسورهای پلاس تا ۱ متر مکعب بر دقیقه (۳۰ cfm) ظرفیت هوادهی بیشتر داشته و نیز نویز (صدا بر حسب دسی بل) آنها مقدار اندکی کمتر می باشد؛ از دیگر سو این کمپرسورها سنگین تر از کمپرسورهای معمول می باشند. همچنین کمپرسورهای VSD یا Variable Speed Drive دارای اینورتور بوده و امکان بهره بردن از برق متناوب (دریافت برق متغیر بسته به نیاز دستگاه)‌ را دارا می باشند.

* به طور کلی برای انتخاب یک کمپرسور نخست ظرفیت هوادهی و فشار کاری مدنظر خود را تعیین می کنیم. لیکن دبی اسمی کمپرسورها ظرفیت هوادهی در سطح دریا می باشد که با افزایش ارتفاع اندکی کاهش می یابد؛ از این رو، و همچنین از آنجایی که بهتر است کمپرسور استراحت داشته و دائم زیر بار نباشد،‌ کمپرسوری با حدود ۱۵ درصد ظرفیت هوادهی بیشتر از سطح نیاز خود تهیه می کنیم.

کاتالوگ این کمپرسور بر روی صفحه مربوط به کتب راهنمای کمپرسورهای اطلس کوپکو قرار گرفته است.

شما می توانید برای دسترسی به این کاتالوگ به صفحه‌ی مذکور مراجعه کرده و در صورت نیاز، به مقایسه‌ی آن با سایر مدل‌های مشابه بپردازید.

کلیک کنید

Call Now Buttonتماس با شرکت