در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اطلس کوپکو و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا XAS 900

مشخصات کلی:

کمپرسورهای XAS 900 و XAVS 650 JD8 T4F اطلس کوپکو، کمپرسورهای هوای اسکروی تک مرحله‌ای و روغن پاششی هستند که با موتوری سیال-خنک، شش سیلندر توربوشارژ و دیزلی کار می کنند.

این دستگاه تشکیل شده است از یک خروجی هوا، موتور دیزلی، مدار خنک‌سازی، جداسازی آب/روغن و سیستم های کنترلی که همگی در داخل یک بدنه‌ی استیل گالوانیزه‌ی پوشیده شده با پودر کاهنده‌ی صدا قرار گرفته اند.

موتور هر دوی این مدل‌ها جان دیر بوده و XAS 900 از ۴ تا ۱۰/۳ بار و XAVS 650 از ۴ تا ۱۷/۲ بار فشار کاری خواهند داشت.

کمپرسور XAS 900 JD8 T4F در مدل های ۷ و ۱۰ بار تولید می شود و به ترتیب ظرفیت های هوادهی (دبی هوای) ۲۴/۵ و ۲۱/۲ مترمکعب بر دقیقه را تحویل می دهد.

همچنین توان موتور جان دیر (John Deere) این دستگاه ۲۵۰ اسب بخار معادل با ۱۸۶ کیلووات می باشد. دور موتور ماکسیمم این موتور ۲۱۰۰ دور بر دقیقه است.

این کمپرسور جایگزین مدل قدیمی تر XATS 800 CD اطلس کوپکو شده است.

در شکل و جداول زیر ابعاد و وزن این کمپرسور را در دو حالت تریلر و ساپورت مشاهده می کنید.

* ابعاد به اینچ بوده و هر اینچ ۲/۵۴ سانتی متر می باشد.

از ویژگی های این کمپرسور می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • تنظیمات مختلف فشار و دبی کاری:
    کنترلرهای Xc2003 امکان تنظیم دستگاه برای بازه ی گسترده تری از کاربری ها را ایجاد می کند.

  • طراحی آن استانداردهای زیست محیطی را مدنظر داشته است.
  • FuelXpert: تکنیک FuelXpert اطلس کوپکو توان موتور را متناسب با فشارهای کاری مختلف کاهش می دهد تا مصرف سوخت را تا ۱۵ درصد بکاهد.
  • بدنه‌ی کاهنده ی صدا.

* کمپرسورهای فول فیچر دارای درایر مناسب خود هستند،‌ کمپرسورهای پلاس تا ۱ متر مکعب بر دقیقه (۳۰ cfm) ظرفیت هوادهی بیشتر داشته و نیز نویز (صدا بر حسب دسی بل) آنها مقدار اندکی کمتر می باشد؛ از دیگر سو این کمپرسورها سنگین تر از کمپرسورهای معمول می باشند. همچنین کمپرسورهای VSD یا Variable Speed Drive دارای اینورتور بوده و امکان بهره بردن از برق متناوب (دریافت برق متغیر بسته به نیاز دستگاه)‌ را دارا می باشند.

** به طور کلی برای انتخاب یک کمپرسور نخست ظرفیت هوادهی و فشار کاری مدنظر خود را تعیین می کنیم. لیکن دبی اسمی کمپرسورها ظرفیت هوادهی در سطح دریا می باشد که با افزایش ارتفاع اندکی کاهش می یابد؛ از این رو، و همچنین از آنجایی که بهتر است کمپرسور استراحت داشته و دائم زیر بار نباشد،‌ کمپرسوری با حدود ۱۵ درصد ظرفیت هوادهی بیشتر از سطح نیاز خود تهیه می کنیم.

*** کاتالوگ این لاین کمپرسورها در صفحه ی کاتالوگ‌های اطلس کوپکو بر روی سایت قرار داده شد.

Call Now Buttonتماس با شرکت