در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اینگرسولرند و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ در این مجموعه مطالب تلاش بر آن است که کمپرسورهای اسکرو را حتما و کامل پوشش دهیم. در کنار آنها مدل‌هایی از کمپرسورهای پیستونی و اسکرول نیز بررسی خواهند شد. در مطلب اخیر کمپرسور اسکرو XP 900 SEC از برند اینگرسولرند (دوسان فعلی) را بررسی خواهیم کرد.

مشخصات کلی

تصویری از کمپرسور اسکرو دیزل اینگرسولرند، مدل XP 900 SEC
کمپرسور اسکرو دیزلی اینگرسولرند، مدل XP 900 – بیست و پنج مترمکعب بر دقیقه هوادهی هوای فشرده.

این کمپرسور دارای ظرفیت هوادهی ۹۰۰ سی‌اف‌ام معادل ۲۵/۵ مترمکعب بر دقیقه، فشار نرمال ۸/۶ و فشار عملیاتی ۱۰/۳ بار می باشد. موتور این دستگاه کاترپیلار ۳۳۰۶ بوده و مشخصات آن از طریق این لینک قابل دستیابی است.

تصویری از موتور کاترپیلار
موتور دیزلی کاترپیلار ۳۳۰۶

این موتور ۳۰۰ اسب بخار برابر با ۲۲۴ کیلووات، در ۱۸۰۰ دور بر دقیقه توان ورودی شافت دارد.

باید توجه داشت که شرکت‌های سازنده‌ی کمپرسورهای هوا مدل‌های مختلفی از هر لاین و از هر تایپ خاص کمپرسور خود تولید می کنند، برای مثال مدل های قدیمی تر XP 900 با ظرفیت هوادهی مشابه (۲۵/۵ مترمکعب بر دقیقه)، فشار عملیاتی پایین‌تری دارند که ناشی از توان پایین‌تر (۲۱۳ کیلووات) موتور آن هاست. به طور کلی موتورهای 3306 کاترپیلار در بازه‌ی توانی۲۳۰ تا ۵۰۰ اسب بخار ساخته می شوند.

وزن این دستگاه در حدود ۴۳۰۰ کیلوگرم می باشد.

* به طور کلی برای انتخاب یک کمپرسور نخست ظرفیت هوادهی و فشار کاری مدنظر خود را تعیین می کنیم. لیکن دبی اسمی کمپرسورها، ظرفیت هوادهی در سطح دریا می باشد که با افزایش ارتفاع اندکی کاهش می یابد؛ از این رو، و همچنین از آنجایی که بهتر است کمپرسور استراحت داشته و دائم زیر بار نباشد،‌ کمپرسوری با حدود ۱۵ درصد ظرفیت هوادهی بیشتر از سطح نیاز خود تهیه می کنیم.

** بروشور این کمپرسورها پیش‌تر بر روی صفحه کتاب‌های راهنمای کمپرسورهای اینگرسول‌رند (دوسان) قرار گرفته است.

در شرکت جهان کمپرسور با قریب ۴۰ سال تجربه فعالیت و همراهی مدیران، تکنسین‌ها و کارکنان مجرب در تلاشیم خدماتی معتبر در اختیار همکاران و مصرف‌کنندگان عزیز قرار دهیم. این خدمات گستره‌ای از مشاوره تا نگهداری دستگاه‌ها را شامل می شود.

Call Now Buttonتماس با شرکت