کمپرسورهای سری L اینگرسول رند، کمپرسورهای هوای خشک یا اویل فری این برند هستند که با موتورهای ۳۷ تا ۱۱۰ کیلوواتی به بازار عرضه می شوند. در این مطلب به بررسی یکی از این مدل‌ها و نگاهی گذرا به جدول سایر مدل‌ها خواهیم پرداخت.

کمپرسورهای این خانواده برای بازارها و مصرف‌کنندگانی مناسب هستند که به فشار عملیاتی پایین و خلوص هوای بالا (عاری از روغن) نیاز دارند. در میان این صنایع میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

  • صنایع غذایی و نوشیدنی‌ها: کاهش ریسک آلایندگی در محصول نهایی ضروری است.
  • صنایعی (پترو)شیمیایی: برخی از استانداردهای بالادستی نیاز به کیفیت هوا تا ۱۰۰ درصد را برای حضور در فرآیند ایجاب می کند.
  • صنایع سیمان و مواد معدنی
  • صنایع دریایی: جرثقیل‌های پنوماتیک و پکینگ و فشرده‌سازی بالاست (مواد متعادل‌کننده‌ی کشتی)
  • صنایع نیروگاهی: مدیریت خاکستر بادی، سیال‌سازی هوا
  • مدیریت فاضلاب: هوادهی و فرآیند‌های ازوناسیون
مشخصات فنی خانواده کمپرسورهای اویل فری اینگرسول رند - سری L
مشخصات فنی کمپرسورهای اویل فری اینگرسول رند – سری L

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید کمپرسور L 37 اینگرسول رند در دو مدل ۲ و ۱/۵ بار با هوادهی هوای فشرده‌ی متناظر ۱۱ و ۱۴ مترمکعب بر دقیقه تولید می شود. همانطور که از نام این مدل کمپرسور برمی آید موتوری ۳۷ کیلوواتی بر روی آن سوار بوده و ۲۳۵۵ کیلوگرم وزن دارد.

اما در میان مدل‌های دیگر سری L کمپرسورهای اینگرسول رند، بالاترین فشاری که از این کمپرسورهای اویل فری می توان انتظار داشت ۳ تا ۳/۵ بار بوده و در مدل‌های L 45، L 55، L 75، L90 و L110 این فشارها در دبی‌های هوای فشرده‌ی خروجی تا ۲۶ مترمکعب بر دقیقه در دسترس خواهند بود. قریب به اتفاق این دستگاه‌ها در همان رنج ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ کیلوگرم وزن دارند.

 

* لازم به ذکر است که از سال ۲۰۰۷ و در پی خریداری واحدهای مختلف اینگرسول‌رند توسط دوسان، بسیاری از مدل‌های این کمپرسورسازی ذیل برند دوسان تولید می شوند.

Call Now Buttonتماس با شرکت