به طول کلی کمپرسورهای متحرک (موبایل) کایزر بر ۶ دسته هستند: کمپرسورهای کوچک که تا ۱/۶ مترمکعب بر دقیقه هوادهی دارند، کمپرسورهای کامپکت که تا ۵ مترمکعب بر دقیقه هوادهی دارند، محبوب‌ترین و چندبُعدی‌ترین دسته که تا ۱۱/۵ مترمکعب بر دقیقه هوادهی دارند و با عنوان Maximum Versatility شناخته می شوند، کمپرسورهای پرقدرت با هوادهی تا ۲۳/۳ مترمکعب بر دقیقه و کمپرسورهای بزرگ (مثلا M 350) که تا ۳۴ مترمکعب بر دقیقه هوای فشرده‌ی خروجی در اختیار مصرف‌کننده قرار می دهند؛ کاتالوگ جامع معرفی این پنج دسته‌ی اول که از M 13 تا M 350 را پوشش میدهد بر روی صفحه‌ی مربوط به کتب راهنمای کایزر قرار گرفته است (نامگذاری به سادگی M مخفف Mobilair و عدد مقابل آن نیز نمایانگر توان موتور سوار بر روی کمپرسور).

کتب راهنمای کایزر

دسته‌ی ششم که کاملترین و طبیعتاً گرانترین کمپرسور متحرک کایزر را در برمیگیرد کمپرسورهای پرقدرت و اویل فری کایزر هستند که تا ۴۵/۸ مترمکعب بر دقیقه (در M 500-2) هوای فشرده‌ی خشک را به مصرف‌کننده ارائه می دهند.

 

در این مطلب به یکی از کمپرسورهای دسته‌ی اول خواهیم پرداخت، M 15، یکی از ۳ مدل کمپرسورهای دیزل کوچک کایزر که تا ۱/۶ مترمکعب بر دقیقه هوادهی هوای فشرده دارند:

دیتاشیت کمپرسورهای دیزل کوچک کایزر
مشخصات فنی کمپرسورهای دیزل کوچک کایزر

کمپرسورهای اسکرو دیزل کوچک کایزر در سه نوع M13، M15 و M17 طراحی و ساخته می شوند. تنها M 13 می باشد که در ۴ فشار عملیاتی ۷، ۱۰،، ۱۲ و ۱۳ بار تولید می شود و مدل M 15 تنها در فشار ۷ بار و مدل M 17 در فشارهای ۷ و ۱۵ بار به بازار عرضه می شود. M 15 کایزر همچنین همانطور که از نام آن برمیاید مجهز به موتور دیزل ۱۵/۵ کیلوواتی هوندا GX 630 می باشد(البته موتورهای M 13 و M 17 نیز از همین مدل ۱۵/۵ کیلوواتی هستند) و تا ۱/۴ مترمکعب بر دقیقه در فشارعملیاتی ۷ بار ظرفیت هوادهی دارد. پیشتر در بررسی مدل‌های کمپرسورهای اطلس کوپکو و اینگرسول رند دیده بودیم که در کمپرسورهای دیزل عموما از موتورهای شرکت‌های دیگر سازنده همچون کاترپیلار، مرسدس بنز، کوبوتا و دویتز استفاده می شود، کایزر برای این کمپرسورها به سراغ هوندای کره ای رفته است.

این کمپرسورهای کوچک همچنین سبک نیز هستند و تنها ۲۰۲ کیلوگرم وزن داشته و تانک سوخت آنها نیز ۲۰ لیتر گنجایش دارد. بدنه‌ی این کمپرسورها از پلی اتیلن می باشد که در مقابل ضربات مقاومت بسیار خوبی دارد.

کمپرسور M 15 کایزر
نمایی از کمپرسور M 17 کایزر

کمپرسور M 17 کایزر در مدل ۱۵ بار از ایده‌الترین کمپرسورهای اسکرو دیزل متحرک برای عملیات جاگذاری کابل‌های فیبر نوری است.

Call Now Buttonتماس با شرکت