کمپرسور دیزلی ۹ بار و ۴۵ مترمکعب بر دقیقه
اطلاعات فنی موتور و کمپرسور دیزلی

یکی دیگر از کمپرسورهای اطلس کوپکو که در پکیچ‌های آف‌شور نیز عرضه میشود کمپرسور اسکرو دیزلی XAS 1600 با موتور کاترپیلار C-9 است. این کمپرسور در مدل‌های ۶/۹، ۸/۶ و ۱۰/۳ بار با دبی‌های هوای فشرده خروجی متناظر ۱۵۸۰، ۱۵۰۰ و ۱۳۷۰ سی اف ام عرضه می شود که این ارقام در سنجه‌های متریک به ترتیب برابر با ۴۴/۷،‌ ۴۲/۵ و ۳۸/۸ مترمکعب بر دقیقه هستند. اطلاعات فنی مدلی که در جدول فوق ملاحظه می کنید نسخه ۴۵ مترمکعب بر دقیقه‌ای است. جدول فوق در اطلاع‌رسانی فشار عملیاتی تا حدی گمراه‌کننده است، به طوری که فشار عملیاتی نرمال را ۴ بار و ماکسیمم فشار عملیاتی آنلود را ۹ بار ذکر کرده است. این در حالیست که این کمپرسور اصطلاحا ۷ بار است. موتور این کمپرسور اسکرو دیزلی از برترین برند این حوزه، کاترپیلار بوده و ۳۲۸ کیلووات توان خروجی در اختیار المنت کمپرسور قرار می دهد. در تصویر زیر پکیج آف شور این کمپرسور را در کنار کمپرسورهای TwinAir آف شور ۱۲ و ۲۵ بار اطلس کوپکو و همچنین Zone 2 XATS 1020 آف شور اطلس کوپکو مشاهده می کنید:

سه کمپرسور دیزلی آف شور اطلس کوپکو
کمپرسورهای اسکرو دیزلی روغن پاششی آف شور اطلس کوپکو

همانطور که در جدول فوق و اطلاعات مندرج در ذیل آن نیز مشاهده می شود، ابعاد این کمپرسور اسکرو دیزل ۴۳۰ در ۲۵۰ در ۲۸۰ سانتی‌متر بوده و امکان اتصال مخزن سوخت خارجی را دارد. همچنین افترکولر داخل آن است.

چرا کمپرسور اسکرو؟

کمپرسورهای اسکرو پرکاربردترین نوع کمپرسورهای هوای صنعتی و معدنی هستند. این کمپرسورها تنوع بسیار زیادی داشته و دبی هوای فشرده خروجی آنها در مقایسه با کمپرسورهای پیستونی بسیار بالاتر است. عموم کمپرسورهای اسکرو در رنج میان‌رده و با فشارهای عملیاتی متوسط عرضه می شوند. کمپرسورهای اسکرو به دلایلی من جمله شکل طراحی آنها بازدهی و بهره‌وری بهتری نسبت به رقبای پیستونی خود دارند. در معادن و صنایع به ندرت نیاز به فشار عملیاتی ۵۰ بار به بالا احساس می شود و کمپرسورهای هوای اسکرو به همین دلیل گسترده‌ترین بازار را در میان اقسام رقبای خود دارند. کمپرسورهای اسکرول نیز در مقایسه با این کمپرسورها، اگرچه توان ارائه دبی‌های هوای فشرده خروجی یا FAD بالاتری را دارند، اما برخلاف کمپرسور اسکرو امکان ارائه فشار مناسبتر را ندارند. در حقیقت یک کمپرسور اسکرو کمپرسوری بهینه برای مصارف عمومی صنایع، معادن و راهسازی است. کمپرسورهای اسکرو دیزل برای مصارفی که امکان دسترسی به برق ندارند پیشنهاد می شود.

همچنین همواره ارتفاع ار سطح دریا، رطوبت و دمای هوا را در هنگام تهیه، استفاده و نگهداری کمپرسورهای اسکرو مدنظر قرار دهید و در صورت لزوم تا ۲۰ درصد کمپرسوری قویتر با دبی بالاتر خریداری یا اجاره کنید تا نیاز شما را مرتفع سازند.

 

با شماره‌های تماس شرکت ارتباط برقرار نمایید تا از مشاوره معتبر بهره‌مند شوید.

Call Now Buttonتماس با شرکت