قطعات کمپرسور هوای اسکرو چگونه کار میکند؟

هرگونه معرفی اجزا و عملکرد کمپرسورهای هوای اسکرو، بدون تشریح چگونگی کارکرد هر یک از قطعات آن کامل نمی باشد. می بایست مدنظر داشته باشیم که فشرده‌سازی قدرتمند و منحصر به‌ فرد این کمپرسورهای جابجایی مثبت ناشی از جزئیات عملکردی و فعل و انفعالات حاکم بر جریان سیال در داخل واحد هواساز می باشد.

۱) روتورها

روتورهای دوقلوی در‌هم‌تنیده قلب تپنده‌ی کمپرسور روتاری اسکرو هستند. این روتورها حرکت چرخشی(روتاری) که از نام این دستگاه برمی‌آید را بر عهده دارند و در لوله های سیلندر محصور شده اند که فشرده‌سازی حاصل از چرخش روتورها در آنها رخ میدهد.

هنگامی که کمپرسور روشن میشود، واحد هواساز شروع به کار و دنده های روتور شروع به چرخش میکنند و هوا از طریق دریچه ی باز دریافت میشود. از طریق یک سیستم توزیع متصل به بلبرینگ‌ها، تسمه‌‌ها و موتور، روتورها به موتور کمپرسور متصل شده و شروع به چرخیدن می کنند. هوا به درون فضای بین روتور ها کشیده شده و چرخش شروع میشود و همین طور که چرخش ادامه دارد، هوا فشرده میشود. هنگامی که شیارها به انتهای طول چرخش میرسد، هوای درون آن به هوای کاملا فشرده تبدیل شده است. این هوا از طریق شیرها یا نازل های تخلیه به مخزن نهایی منتقل می شود.

این فرآیند، عملکرد بنیادین مکانیکی هر کمپرسور هوای اسکرو، از کمپرسور تک استیجی ساده تا کمپرسورهای پیچیده‌تر و چندمنظوره‌ی اتوماتیک در صنعت، است.

۲) سیلندرهای فشرده‌سازی

سیلندر ها به عنوان عضو اصلی کمپرسور ها عمل میکنند. از آنجایی که روتورهای ارزشمند داخل سیلندرها قرار میگیرند، سیلندرها می بایست با ابعاد داخلی بدنهی اصلی هر واحد کمپرسور همخوانی داشته و به گونه‌ای نصب شوند که در صورت خرابی قابل تعویض باشند. کمپرسورهای پیشرفته‌تر دارای چندین سیلندر یا چند مرحله هستند که هوای فشرده‌ی با فشار بالاتر تحویل داده و ظرفیت ذخیره سازی را دارند. از آنجایی که سیلندرها محملی برای عملیات فشرده‌سازی روتورها فراهم میاورند، ضروری است که تمامی آنان ایمن، تحت فشار و با بهره‌وری بالا طراحی شوند. با اینکه سیلندرهای کمپرسور ساکن باقی می مانند با قطعات متحرک و چرخنده داخلی و خارجی اتاق در تماسند؛ آن ها همچنین با شلنگ‌های روغن روان کننده و سیستم روغن پاششی درون واحد در تماسند و دمای محفظه را در رنج ایمن و کاربردی نگه میدارند. سیلندرها انواع مختلفی دارند، از سیستم‌های تکسیلندری موازی که با یک موتور کار میکنند تا کمپرسورهای  چند سیلندری با چندین موتور که در کمپرسور های دو یا چند مرحله‌ای کار میکنند و برای داشتن بیشترین خروجی در ساعت طراحی شده اند. سیلندرها اغلب مجهز به تکنولوژی خنک کننده هستند که در زمان اوج مصرف کمپرسور استفاده دارند. چدن و فولاد مهمترین مواد برای ساخت سیلندر کمپرسور هستند که با توجه به میزان مصرف روزانه کمپرسور این دو ماده با درصد های مختلفی با یکدیگر ترکیب شده و از آلیاژ حاصل سیلندر را می سازند. کمپرسورهای روتاری روغن پاششی، به موجب مکانیزم آسان خنک‌کنندگی خود، عموما مدل ارزانتر هستند.

پایان بخش اول