در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اطلس کوپکو و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا ZR 55

مشخصات کلی:

این کمپرسور نیز از خانواده کمپرسورهای ZR/ZR Oil Free Compressors می باشد. در این خانواده کمپرسورهای ZR دارای سیستم خنک کننده‌ی آب و کمپرسورهای ZR دارای سیستم خنک کننده‌ی روغن-هوا می باشند.

این کمپرسورها در ۳ فشار عملیاتی ۷/۵، ۸/۶ و ۱۰ بار با ظرفیت های هوادهی به ترتیب ۸/۶،‌۷/۹ و ۷/۳ مترمکعب بر دقیقه ساخته می شوند. توان موتور این دستگاه همانطور که از نام آن برمیآید ۵۵ کیلووات معادل ۷۵ اسب بخار می باشد. همانطور که گفته شد سیستم خنک‌کننده ی کمپرسورهای ZR اطلس کوپکو با آب کار می کند و مصرف آب این کمپرسور خاص ۰/۹ لیتر بر ثانیه در مدل معمولی و ۱/۳ لیتر بر ثانیه در مدل های فول فیچر (دارای خشک کن) می باشد. در مدل های فول فیچر نقطه شبنم فشار ۰۲۴ است.

کمپرسورهای هواخنک معادل این کمپرسور (ZT 55) در نسخه ی HAT نیز تولید می شوند که مشخصات آن در جدول زیر قابل ملاحظه می باشد:

سقف دمایی هوای ورودی/هوای خنک کننده برای این نسخه ها ۵۰ درجه سانتیگراد می باشد.

همانطور که در این جدول مشاهده می کنید سطح صدای تولیدی کمپرسور ZT 55 (هواخنک) ۷۲ دسی‌بل می باشد که این مقدار برای مدل مشابه ZR (آب خنک) ۶۵ دسی‌بل است؛ تمایز ۷ دسی‌بلی با توجه به آنکه دسی‌بل واحدی لگاریتمی است مقدار اندکی نبوده و تفاوت صدای خنده و صدای کار جاروبرقی می باشد.

Call Now Buttonتماس با شرکت