در این مطلب به بررسی کمپرسور اسکرو دیزل XAS 186 اطلس کوپکو میپردازیم؛ کمپرسوری مناسب عملیات راهسازی، نیلینگ و حفاری.

تصویری از XAS186
کمپرسور XAS 186 اطلس کوپکو – اسکرو دیزل – ۷ بار و ۱۱/۱ مترمکعب بر دقیقه دبی هوای فشرده خروجی

برای تشخیص این دستگاه نیز مشابه با دستگاه‌های قبلی از چارت زیر کمک میگیریم:

این دستورالعمل استثناهایی در میان بخصوص کمپرسورهای دیزل اخیر اطلس کوپکو دارد.
راهنمای مطالعه نام اکثر کمپرسورهای دیزل اطلس کوپکو (در برخی نسخه‌های دو استیج این الگو رعایت نشده است).

XAS 186،‌ کمپرسوری دیزل، متحرک و روغن پاششی از اطلس کوپکوست؛ جای خالی حروف M، T، H وV نشاندهنده‌ی فشار عملیاتی ۱۰۲ پاوند نیرو بر اینچ مربع (معادل ۷ بار)، حرف S مخفف Silenced به معنای کم‌صدا شده و ۱۸۶ لیتر بر ثانیه برابر با ۱۱/۱ مترمکعب بر دقیقه ظرفیت هوادهی این دستگاه می باشد.

موتور نصب شده بر روی تمامی دستگاه‌های این لاین (سری ۶ کمپرسورهای دیزل اطلس کوپکو)، دویتز، مدل BF4M، می باشد. این موتور ۴ سیلندر بوده، سرعت ماکسیمم آن ۲۳۰۰ دور بر دقیقه و توان خروجی آن در سرعت عملیاتی ۵۶/۵ کیلووات می باشد.

بیشینه درجه حرارت محیطی عملکرد این کمپرسور ۵۰ درجه ی سانتیگراد می باشد.

در شکل زیر ابعاد این کمپرسور دیزل را مشاهده می کنید:

شماتیک XAS 186 از نماهای مختلف
ابعاد XAS 186

* به طور کلی برای انتخاب یک کمپرسور نخست ظرفیت هوادهی و فشار کاری مدنظر خود را تعیین می کنیم. لیکن دبی اسمی کمپرسورها ظرفیت هوادهی در سطح دریا می باشد که با افزایش ارتفاع اندکی کاهش می یابد؛ از این رو، و همچنین از آنجایی که بهتر است کمپرسور استراحت داشته و دائم زیر بار نباشد،‌ کمپرسوری با حدود ۱۵ درصد ظرفیت هوادهی بیشتر از سطح نیاز خود تهیه می کنیم.

** بروشور راهنما و معرفی این دستگاه در صفحه‌ی مربوط به کمپرسورهای اطلس کوپکو در بخش کتب راهنما قرار خواهد گرفت.

کمپرسورهای اسکرو دیزل اطلس کوپکو در مقایسه با سایر برندهای سازنده‌ از یک برتری عمده برخوردارند، سهولت دسترسی برای سرویسکار. در مدل‌های مشابه برندهای دیگر، هنگام نیاز به دسترسی به زوایا و قطعات مختلف داخلی کمپرسورهای هوا تعمیرکار با دشواری مواجه میشود زیرا بعضا درب‌ها از بالا یا زوایای نامناسب دیگری تعبیه شده اند. اما در کمپرسورهای اطلس کوپکو چه در مدل‌های برقی و چه در مدل‌های دیزل این مسئله مدنظر قرار گرفته است. کمپرسورهای GA برقی اطلس کوپکو در دهه ۹۰ به این دلیل در میان برخی دلایل دیگر موفق به جذب مشتریان فراوانی شدند.

Call Now Buttonتماس با شرکت