در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اطلس کوپکو و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا XRVS 346

مشخصات کلی:

تصویر XRVS346 از کنار
کمپرسور اسکرو دیزل XRVS 346 اطلس کوپکو

برای تشخیص یک دستگاه کمپرسور دیزل روغن پاششی اطلس کوپکو از روی نام آن به شکل آموزشی زیر توجه کنید:

این دستورالعمل استثناهایی در میان بخصوص کمپرسورهای دیزل اخیر اطلس کوپکو دارد.
راهنمای مطالعه نام اکثر کمپرسورهای دیزل اطلس کوپکو

برای مثال در دستگاه مورد بحث ما، XRVS 346، حرف X نشانگر کمپرسور روغن پاششی متحرک اطلس کوپکوست، حرف R نشانگر دو مرحله ای بودن این کمپرسور (دو واحد هواساز سری/پشت سر هم)، حرف V نشانگر فشار عملیاتی آن، برابر با ۲۰۰ پاوند نیرو بر اینچ مربع (معادل ۱۳/۷۸ بار)، حرف S نشانگر کم‌صدا بودن دستگاه و عدد ۳۴۶ نشانگر ظرفیت هوادهی کمپرسور (دبی هوای خروجی) در اینجا با واحد لیتر بر ثانیه (معادل ۲۰ مترمکعب بر دقیقه) می باشند. همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید عموم دستگاه‌های اطلس کوپکو با موتورهای کاترپیلار، دویتز، جان دیر، یانمار و کوبوتا کار می کنند، لیکن دستگاه‌های این سری خاص همگی دارای موتور مرسدس بنز هستند.

موتور مرسدس بنز کمپرسور XRVS 346
موتور دیزل ۶ سیلندر و ۲۳۰ کیلووات مرسدس بنز

موتور مرسدس بنز نصب شده بر روی این دستگاه از مدل OM926LA-6L می باشد؛ ۶ سیلندر، با سرعت اسمی ۲۱۰۰ دور بر دقیقه و توان ۲۳۰ کیلووات.

بروشور کامل این دستگاه، به همراه سایر کمپرسورهای مجهز به موتور مرسدس بنز اطلس کوپکو در صفحه‌ی مربوط به کتب راهنمای این برند قرار میگیرد. این صفحه از لینک زیر قابل دسترسی می باشد:

اطلس کوپکو

این سری کمپرسورهای اطلس کوپکو مشتمل بر کمپرسورهای تک مرحله ای:

XAS426, XAMS376, XAMS486, XAMS586, XAHS306, XAHS416, XAHS546

و دو مرحله ای:

XRHS396, XRHS486, XRVS346, XRVS466

می باشد.

Call Now Buttonتماس با شرکت