کمپرسورهای GA و GR اطلس کوپکو در دهه‌های پایانی قرن گذشته‌ی میلادی وارد بازار هوای فشرده شد و تحولی جدی در بازار کمپرسور اسکرو برقی ایجاد کرد. این کمپرسورها با هوشمندی در طراحی مصرف کنند‌ه‌ی نهایی را هدف قرار دادند. صاحب کارخانه از کیفیت دستگاه، هزینه نگهداری و عملکرد مطمئن آن در طول عمر کمپرسور رضایت داشتند و این عملکرد بهینه‌ تا حدی مدیون سهولت دسترسی برای سرویس و تعمیر بوده است. در کمپرسورهای GA برخلاف نمونه‌های پیشین کمپرسورهای هوا دسترسی به قلب کمپرسور بسیار راحت است. درب‌هایی از هر دو طرف تعبیه شده است تا تکنسین‌ها در صورت کوچکترین ضرورتی به داخل کمپرسور اسکرو دسترسی راحت داشته باشند. در نمونه‌های دیگری از برندهای دیگر، حتی مدل‌هایی از کمپرسورهای اسکرو برقی کایزر که تا همین اوایل دهه ۲۰۰۰ تولید می شدند دسترسی از بالا بود و امکان تعمیر و سرویس آسان فراهم نبود.

کمپرسورهای GA و GR اطلس کوپکو در طول چهل سال گذشته تغییرات اندکی در بهینه‌سازی کیفیت و افزایش آپشن‌های مختلف داشتند و برای مثال این کمپرسور اسکرو که GA 710 بوده و مدلی قدیمی تر محسوب میشود در عملکردهای کلیدی ضعف چندانی در مقابل نمونه‌های جدیدتر ندارد. در کمپرسورهای جدیدتر برقی اطلس کوپکو نامگذاری با اعداد توان موتور کمپرسور است؛ این در حالیست که کمپرسورهای اسکرو برقی GA در دهه‌های گذشته با فشار و ظرفیت هوادهی هوای فشرده نامگذاری می شدند و G نشاندهنده برقی بودن و A نشاندهنده تک‌مرحله‌ای بودن فرآیند فشرده سازی در دستگاه است.

کمپرسور اسکرو برقی از اطلس کوپکو

تصویری از کمپرسور GA 710 در محیط شرکت جهان کمپرسور. این کمپرسور اسکرو برقی ۱۰ بار است.
کمپرسور اسکرو برقی GA 710 اطلس کوپکو

این دستگاه از کمپرسورهای قدیمی اطلس کوپکو می باشد و نامگذاری آن نیز مطابق با سیستم نامگذاری قدیمی اطلس کوپکو می باشد؛ به این شکل که GA نشاندهنده ی برقی بودن کمپرسور بوده (مشابه نمونه های امروزی) و عدد ۷۱۰ مقابل آن نیز به معنای ظرفیت هوادهی ۷ مترمکعب بر دقیقه و فشار عملیاتی ماکسیمم ۱۰ بار می باشد.

پلاک کمپرسور

مشخصات فنی این دستگاه نیز از روی پلاک آن (name plate) قابل مشاهده می باشد:

پلاک کمپرسور اسکرو برقی اطلس کوپکو GA 710 که مشخصات، سریال نامبر، محل ساخت (بلژیک) و سایر مشخصات را در بر دارد.
پلاک کمپرسور GA 710 اسکرو برقی

موتور برقی

الکتروموتور این کمپرسور زیمنس آلمان بوده و ۵۵ کیلووات توان خروجی آن می باشد. جایگزین این دستگاه در میان مدل‌های جدید GA 45 خواهد بود که از موتوری ۴۵ کیلوواتی بهره می برد. رنج قیمتی کارکرده‌ی این دستگاه (GA 710) چهارهزار و پانصد یورو در بازار اتریش و آماده‌ی تحویل می باشد. تمایز قیمت آن با GA 45 کارکرده‌ی قدیمی و سالم محسوس می باشد؛ در بازار کشور ما هر دو دستگاه قابل خرید می باشند.

کتابچه راهنمای تمامی کمپرسورهای اسکرو برقی و دیزل اطلس کوپکو بر روی صفحه‌ی مربوط به کتب راهنمای این کمپانی در وبسایت جهان کمپرسور قرار گرفته است.

Call Now Buttonتماس با شرکت