اینگرسولرند تجربه طولانی در تولید کمپرسور اسکرو برقی و دیزلی دارد. در این مطلب به سراغ یکی از مدل‌های کمپرسورهای برقی این برند ایرلندی رفته ایم. کمپرسوری ۱۰ بار با ظرفیت هوادهی ۸/۵ مترمکعب بر دقیقه که برای رنج گسترده‌ای از مصارف کارخانجات تولیدی کاربرد دارد.

کمپرسور اسکرو برقی دستگاهی است که توان مورد نیاز روتورهای خود را از الکتروموتور تامین میکند. توان مورد نظر دنده‌ی سر شافت در سمت موتور را به گردش در می‌آورد، بسته به نسبت دندانه‌های این دنده و دنده‌ی سمت کمپرسور، روتورهای داخل المنت نیز به چرخش درآمده و هوای اتمسفریک را فشرده میسازد.

اینگرسولرند

کمپانی اینگرسولرند در دهه نخست قرن اخیر میلادی تجهیزات تولید کمپرسور و واحد هوای فشرده خود را به دوسان کره جنوبی واگذار کرد. همچنین اخیرا، در اواخر سال ۲۰۱۹ و اوایل سال ۲۰۲۰، سایر بخش‌های صنعتی اینگرسولرند در کمپانی گاردنر دنور ایالات متحده ادغام شد.

تصویری از عقد قرارداد میان شرکت‌های دوسان و اینگرسولرند برای انتقال مالکیت باب کت
عقد قرارداد میان دوسان و اینگرسولرند و انتقال مالکیت واحد تولیدی باب کت

مشخصات تکنیکال کمپرسور MH55 اینگرسولرند

تصویری از کمپرسور اسکرو برقی MH 55 و داخل آن
کمپرسور MH 55 اینگرسولرند

کمپرسورهای SSR لاین کمپرسورهای برقی اینگرسولرند می باشند. این لاین خود زیرمجموعه‌های مختلفی دارد که سری کمپرسورهای M من‌جمله‌ی آن‌ها می باشد. در جدول زیر مدل‌های مختلف این کمپرسورها را مشاهده می کنید:

جدول مشخصات تمامی مدل‌های ML و MH و MU، این مدل‌های از ۷/۵ تا ۱۳ بار فشار عملیاتی و ۶/۵ تا ۱۳ مترمکعب بر دقیقه ظرفیت هوادهی دارند.
دیتاشیت کمپرسورهای ML ،‌MU و MH برقی اینگرسولرند

فشار عملیاتی کمپرسورهای اسکروی MU, MH, MM, ML  به ترتیب ۷/۵، ۸/۵، ۱۰ و ۱۳ بار فشار عملیاتی بوده و عددی که پس از این حروف لاتین آمده نمایانگر توان اسمی موتور آنهاست.

برای مثال مدل MH 55 این کمپرسور از کمپرسورهای اسکرو و برقی اینگرسولرند بوده، ۱۰ بار فشار عملیاتی دارد و ۵۵ کیلووات توان اسمی موتور آن می باشد. این کمپرسورها برای فشار ۱۰ بار ۱۰/۲ مترمکعب بر دقیقه معادل ۳۶۰ cfm ظرفیت هوادهی دارند.

در صورت عدم دسترسی به روغن‌های مناسب و توصیه شده برای کمپرسورهای روغن پاششی، روغن پارس کمپرسور ۱۰۵۳ و پارس بابک ۱۰۰ گزینه‌های مناسبی است.

نمایی از کمپرسور

نمای کلی و ابعاد و اجزای این کمپرسور در شکل زیر قابل مشاهده می باشد:

در تصویر ابعاد این کمپرسورها آمده است.
ابعاد کمپرسورهای هواخنک MH اینگرسولرند

نکته پایانی

بروشور این لاین کمپرسورهای دوسان/اینگرسولرند تا ساعاتی دیگر بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

Call Now Buttonتماس با شرکت