در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اطلس کوپکو و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا XAMS 287

مشخصات کلی:

X معرف کمپرسورهای دیزل اطلس کوپکو، A معرف تک مرحله‌ای بودن، حرف بعدی معرف فشار عملیاتی، S نمایشگر کم صدایی، عدد بعدی نشاندهنده‌ی ظرفیت هوادهی و حروف بعدی معرف موتور کمپرسور دیزل هستند.
رمزگشایی از نام کمپرسورهای دیزل اطلس کوپکو

همانطور که پیشتر نیز گفته ایم، کمپرسورهایی که نام آنها با X شروع می شود کمپرسورهای متحرک (عموما دیزلی) روغن پاششی اطلس کوپکو هستند. در ادامه حرف A تک مرحله ای بودن واحد هواساز را یادآور می شود. حرف M فشار عملیاتی ۸/۶ و حرف S کم‌صدا بودن (Silenced) این دستگاه را نشان می دهد. رقم مقابل این حروف انگلیسی، یا به لیتر بر ثانیه و یا به فوت مکعب بر دقیقه، نشان‌دهنده ی ظرفیت هوادهی دستگاه می باشد. در اینجا ۲۸۷ به لیتر بر ثانیه و برابر با ۱۷/۲۲ مترمکعب بر دقیقه می باشد.

این دستگاه‌های پرکاربرد اطلس کوپکو برای فعالیت در گستره‌ی وسیعی از کاربردها طراحی شده و کمپرسورهایی قابل اتکا و کارا می باشند. ابعاد کوچک و وزن سبک کمپرسورهای این سری (XAMS 287 و XAHS 237) امکان فعالیت بر روی آنها در پروژه های گوناگون در نقاط مختلف را فراهم می سازد.

تصویری از کمپرسور XAMS 287
کمپرسور دیزل XAMS 287

سطح ماکسیمم صدای تولیدی این کمپرسورها ۷۶ دسی‌بل است. ماکسیمم دمای محیط که این کمپرسورها توان فعالیت در آن را داشته باشند ۵۰ درجه سانتیگراد بوده و ظرفیت روغن آنها ۵۲ لیتر می باشد.

موتور نصب شده بر روی این کمپرسور ها (XAMS 287 و XAHS 237) یکسان بوده و هر دو از موتوری ۱۲۹ کیلوواتی و ۶ سیلندر بهره می برند. سرعت اسمی این موتور کاترپیلار C 6.6 acert T3 هزاروهشتصد دور بر دقیقه و سرعت آن در زمانی که زیر بار نباشد ۱۳۰۰ دور بر دقیقه می باشد.

ابعاد و وزن این کمپرسورهای دیزل اطلس کوپکو در جدول زیر قابل مشاهده است:

ابعاد کمپرسورهای دیزل در دو حالت میله‌ی بکسل ثابت و طول متغیر اعلام می شود.
ابعاد کمپرسور در دو حالت بکسل ثابت و طول متغیر

* بروشور این دو مدل کمپرسور تا ساعاتی دیگر بر روی سایت قرار خواهد گرفت:

اطلس کوپکو

** به طور کلی برای انتخاب یک کمپرسور نخست ظرفیت هوادهی و فشار کاری مدنظر خود را تعیین می کنیم. لیکن دبی اسمی کمپرسورها ظرفیت هوادهی در سطح دریا می باشد که با افزایش ارتفاع اندکی کاهش می یابد؛ از این رو، و همچنین از آنجایی که بهتر است کمپرسور استراحت داشته و دائم زیر بار نباشد،‌ کمپرسوری با حدود ۱۵ درصد ظرفیت هوادهی بیشتر از سطح نیاز خود تهیه می کنیم.

Call Now Buttonتماس با شرکت