به بررسی یکی دیگر از مدل‌های کمپرسور اسکرو دیزل متحرک اطلس کوپکو خواهیم پرداخت:

در اینجا XAS 426

مشخصات کلی:

این راهنما نامگذاری مدل‌های متعددی از کمپرسورهای اسکرو دیزل اطلس کوپکو را آموزش میدهد. البته در سال‌های اخیر مدل‌های متعددی از این راهنما تخطی کرده و نامگذاری آنها بالاخص در تشخیص تک مرحله ای و یا دومرحله ای بودن فشرده سازی کمپرسور مبهم شده است.
راهنمای نامگذاری کمپرسورهای دیزل اطلس کوپکو

همانطور که پیشتر توضیح داده شد نحوه نامگذاری کمپرسورهای اسکروی دیزل اطلس کوپکو به صورت فوق می باشد:

در اینجا، XAS 426 Md، از سری کمپرسورهای اطلس کوپکوست که با موتورهای دیزل مرسدس تجهیز شده است. ۴۲۶ لیتر بر ثانیه ظرفیت هوادهی هوای فشرده‌ی آن می باشد، جای خالی حروف M، T، H و V پس از XA فشار ۱۰۲ psi برابر با ۷ بار را نمایندگی می کند. XA نیز کمپرسور اسکرو، دیزل، روغن‌ پاششی و تک مرحله‌ای (دارای یک واحد هواساز) اطلس کوپکو می باشد.

همانطور که در پست قبلی در رابطه با کمپرسور XAMS 486 گفته شد،‌ تعدادی از کمپرسورهای اطلس کوپکو با موتورهای مرسدس ساخته می شوند؛ من‌جمله این دستگاه‌ها می توان به XAS426، XAMS376، XAMS486، XAMS586، XAHS306 اشاره کرد که همگی تک استیج (یک مرحله ای) هستند. در میان این موارد XAS 426 فشار نرمال ۷ بار و ظرفیت هوادهی ۴۲۶ لیتر بر ثانیه دارد که به ترتیب معادل ۱۰۲ psig و ۲۵ مترمکعب بر دقیقه می باشند. تمامی این دستگاه‌ها روغن‌پاششی و هواخنک هستند. موتور این کمپرسور Mercedes OM906LA-6L شش سیلندر و توان خروجی آن ۱۶۶ کیلووات می باشد. این توان خروجی در ۲۱۰۰ دور در دقیقه به دست می آید و در حالت unloaded دور آن به ۱۳۰۰ دور در دقیقه کاهش می یابد.

اطلاعات مرتبط در جدول زیر قابل ملاحظه است:

اطلاعات فنی کمپرسور اسکرو دیزل اطلس کوپکو مدل XAS 426 در کنار سایر مدل‌ها آمده است. انتخاب کمپرسور دیزل مناسب برای نیازهای مختلف در مقایسه آنها در کنار یکدیگر آسانتر خواهد بود.

* بروشور کامل کمپرسورهای این سری (موتور مرسدس) بر روی صفحه‌ی مربوطه قرار گرفته است (کتب راهنما > اطلس کوپکو).

همانطور که در جدول فوق قابل ملاحظه می باشد این کمپرسورها ۱۰۱ دسی بل آلایندگی صوتی دارند. این کمپرسورها برای مصارف نیلینگ، حفاری، راهسازی و گاه نگهداری خط لوله نفتی و پتروشیمی کاربرد دارند. در انتخاب کمپرسور مورد نیاز خود «حتما» می بایست سهولت نگهداری و دسترسی به قطعات یدکی در بازار ایران را ملاک قرار دهید.

Call Now Buttonتماس با شرکت