به بررسی یکی دیگر از کمپرسورهای اسکرو برقی کایزر آلمان خواهیم پرداخت:

در اینجا CSG 70-2 W

این سری کمپرسورها، کمپرسورهای بدون روغن (Oil-free) کایزر می باشند که در مدل های CSG-2، DSG-2 و FSG-2 تولید می شوند. از مزایای این کمپرسورها آسانی بهره‌گیری از هوای گرم‌شده، استفاده از دستگاه در حالت استندبای (بهره‌وری بالاتر انرژي) و آسانی نگهداری و تعمیرات می باشد.

کمپرسور CSG 70-2 W در سه مدل ۴، ۶ و ۸ بار با دبی‌های هوادهی ۹/۰۵، ۷/۹۲ و ۶/۸۲ مترمکعب بر دقیقه تولید می شود. سایر اطلاعات این کمپرسور اسکرو، Oil-free، آب‌خنک و برقی کایزر در جدول زیر قابل ملاحظه می باشد:

موتور این کمپرسور ۳۷ کیلووات می باشد. در میان کمپرسورهای اسکرو برقی اطلس کوپکو GA 37 و GA 37+ مدل‌های با توان موتور مشابه  CSG 70-2 W هستند که مشخصات آنها در جدول زیر آمده است:

برای مثال در فشار عملیاتی ۸ بار ظرفیت هوادهی GA 37  برابر با ۶/۳ مترمکعب بر دقیقه بوده و این رقم برای GA 37+ نیز ۶/۹ مترمکعب بر دقیقه می باشد که در مقایسه با دبی ۶/۸۲ مترمکعب بر دقیقه‌‌ای CSG 70-2 W می بایست مدنظر قرار گیرد. اما فراتر از مقایسه‌ی ساده‌ی تکنیکال کمپرسورهای اطلس کوپکو، اینگرسول رند و کایزر می بایست نکاتی بسیار مهمتر را در هنگام تهیه واحد هواساز کارخانه‌ی خود موردتوجه قرار دهیم و آن هم وضعیت خدمات و امکان تامین قطعات آن در داخل کشور ایران می باشد.
اطلس کوپکو از دیرباز در کشور ایران فعال بوده است، این فعالیت در قالب شرکت اطلس کوپکو ایران سال‌ها تداوم یافت تا در اواخر دچار نوسانات و با تحریم‌های چندباره منقطع گشت، اما پایگاه فنی،‌تکنسین‌های متخصص، شبکه‌های تامین قطعات، جداول و نقشه‌های طراحی قطعات در صورت نیاز و دستگاه‌ها و قطعات کارکرده‌ی در داخل کشور وجود دارد. این پارامترها برای برندهای اینگرسول رند و کایزر به ترتیب ضعیف‌تر می باشد، به شکلی که کایزر هیچ علاقه‌ای برای حضور در بازار ایران ندارد و این مسئله را حتی در زمان پسابرجام نیز به ما اعلام داشت.
فلذا در هنگام تامین دستگاه کمپرسور برای کارخانه و یا پروژه های راهسازی، معادن و ساختمانی می بایست موارد مذکور را نیز در ذهن داشت.

Call Now Buttonتماس با شرکت