در ادامه بررسی کمپرسورهای اسکرو دیزل موتور مرسدس بنز اطلس کوپکو به بررسی XAHS 285 خواهیم پرداخت. این کمپرسور اسکرو ۱۷ مترمکعب بر دقیقه هوای فشرده یا FAD در فشار عملیاتی ۱۲ بار تحویل مصرف کننده می دهد. موتور دیزلی آن OM 366 LA مرسدس بنز است، ۶ سیلندر، با ۱۶۷ کیلووات توان خروجی در سرعت ۲۴۰۰ دور بر دقیقه. سرعت آنلود این موتور ۱۵۰۰ دور بر دقیقه می باشد.

کمپرسور دیزل اطلس کوپکو مدل XAHS 285
XAHS 285

این کمپرسور نیز مشابه با سایر مدل‌های موتور مرسدس بنز اطلس کوپکو از پروفایل صدای کاهش یافته برخوردار بوده و در کنار دستگاه ۱۰۲ دسی‌بل آلایندگی صوتی دارد. این آلایندگی در فاصله ۱۰ متری به ۷۴ دسی‌بل نیز کاهش می یابد. ظرفیت مخزن هوای فشرده‌ی همراه آن ۱۴۷ لیتر بوده و تانک سوخت آن ۳۲۰ لیتر گنجایش داد. سایر مخازن آن به ترتیب عبارتند از سیستم روغن موتور ۱۸ لیتر، سیستم خنک‌کننده‌ی موتور ۴۵ لیتر و سیستم روغن کمپرسور ۶۶ لیتر.

تمامی کمپرسورهای این خانواده‌ی مورد بررسی تک استیج هستند (حرف A در XA).
مشخصات کاملتر موتور و ابعاد این دستگاه کمپرسور اسکرو در جداول زیر قابل مشاهده می باشد:

دیتاشیت کمپرسور اسکرو دیزل اطلس کوپکو مدل XAHS 285 که در آن سایر مشخصات فنی موتور و ابعاد پکیج دستگاه آمده است.

  • برای اطلاع بیشتر از این مشخصات دقیقتر این مدل و همچنین آشنایی با مدل‌های مشابه و در صورت نیاز مقایسه‌ی آنها با یکدیگر به صفحه کتب راهنمای اطلس کوپکو بر روی سایت مراجعه فرمایید.

ویدیوی راه اندازی این کمپرسور را نیز میتوانید در ادامه مشاهده فرمایید:

 

در انتخاب کمپرسورهای اسکرو دیزل یا برقی موردنظر خود می بایست به نکات مختلفی توجه کنید؛ به طور کلی در مصارف عمومی که نه دبی خیلی بالا و نه فشار خیلی بالا نیاز دارند، کمپرسور اسکرو بهترین انتخاب در مقایسه با کمپرسورهای پیستونی و اسکرول می باشد. در صورتی که نیازی به تحرک نداشته و به برق دسترسی دارید اولویت با بهره‌گیری از کمپرسورهای اسکرو برقی است. در مصارف کارخانجات خود اگر نیاز به هوای خشک و عاری از روغن دارید انتخاب شما کمپرسورهای اویل فری یا هوای خشک خواهد بود، این انتخاب حتما می بایست با فیلترهای مناسب تکمیل شود (۶ افسانه‌ی نادرست رایج در مورد کمپرسورهای اویل فری را مطالعه کنید). عموم کمپرسورهای متحرک از موتور دیزل بهره میبرند ولی در صورت نیاز قطعی به کمپرسور متحرک با موتور برقی میتوان مدل‌های خاصی را یافت و تهیه کرد. در انتخاب کمپرسورها می بایست به سیستم خنک‌کننده‌ی آنها و نیازمندی‌های هر دسته نیز توجه داشته باشید (مثلا کمپرسورهای آب خنک نیاز به آب با سختی پایین و احتمالا همراهی یک برج خنک کننده دارند تا کولرهای دستگاه دچار مشکل نشوند). عموما در هنگام انتخاب کمپرسور اسکرو بهتر است ظرفیت هوادهی تا ۱۵ درصد بیشتر از سطح موردنیاز لحاظ گردد تا شرایط مختلف محیطی و نوسانات عملیات راه سازی، حفاری، نیلینگ، خط تولید و غیره را با نقصان همراه نسازد. دقت در انتخاب درایر، افترکولر و تانک ذخیره هوای فشرده نیز از سایر نکات حائز اهمیت است. همچنین حتما و موکدا مدنظر قرار دهید نگهداری و سرویس کمپرسور هوای اسکرو از اجزای جدایی ناپذیر مراحل استفاده از آن است و نمیتوان کمپرسوری تهیه نمود که نیروی فنی موردنیاز یا قطعات یدکی آن در بازار ایران یافت نشود.

Call Now Buttonتماس با شرکت