در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اطلس کوپکو و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا +GA 30

مشخصات کلی:

کمپرسور GA30+ در فشارهای کاری ۷/۵، ۸، ۱۰ و ۱۳ بار و متناظر با فشارهای مذکور به ترتیب در ظرفیت های هوادهی ۵/۸، ۵/۶، ۴/۸ و ۳/۹ مترمکعب بر دقیقه موجود می باشند. توان موتور نصب شده بر روی این دستگاه ها ۳۰ کیلووات و سطح نویز (صدا) آنها ۶۵ دسی‌بل می باشد.

به طور کلی سری های + کمپرسورهای جدیدتر اطلس کوپکو هستند و در مقایسه با مدل‌های معمولی، در فشار ثابت ظرفیت هوادهی بالاتر (بین ۰/۳ تا ۱ مترمکعب) و نویز کمتری (تا ۵ دسی‌بل) دارند و دستگا‌ه‌های سنگین‌تری (بین ۳۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم) هستند.

به طور کلی برق ایران ۵۰ هرتز می باشد فلذا باید مراقب باشیم که در جداول موجود، دستگاه های ۵۰ هرتز را مدنظر قرار دهیم.

در شکل‌های زیر ابعاد کمپرسورهای GA30+، GA37 و GA45 را مشاهده می کنیم. اهمیت توجه به ابعاد کمپرسورهای سری GA هنگامی به چشم خواهد آمد که شما میان انتخاب کمپرسور GA45 , GA45+ مردد باشید (شکل بعد)؛ همانطور که مشاهده می کنید کمپرسورهای GA37+ و GA45+ به مراتب از کمپرسورهای معمولی متناظر آنها بزرگتر می باشند و این برای کسانی که مشکل فضا دارند شایان توجه می باشد.

 

کمپرسور GA30+ برای استفاده در صنایع مختلفی، با توجه به فشار و ظرفیت هوادهی آن، مورد توجه می باشد که از میان آن‌ها می توان به کارخانجان ریسندگی، بافندگی، تولید لوازم خانگی و … اشاره داشت.

کمپرسورهای VSD یا Variable Speed Drive دارای اینورتور بوده و امکان بهره بردن از برق متناوب (دریافت برق متغیر بسته به نیاز دستگاه)‌ را دارا می باشند.

و در آخر جدولی که اطلس کوپکو در شرح آن می نویسد: برخی کاربری ها ممکن است به سیستم‌های هوای فشرده ی بهتر و کنترل بیشتر نیازمند بوده و یا از آن بهره‌مند شوند، از این رو و برای ارضای این نیازها، اطلس کوپکو آپشن‌های مختلف و تجهیزات یکپارچه‌ای را ارائه داده است که بسته به نیاز کمپرسور خود را برگزینیم.

مطالعه‌ی این جدول مزایای مختلف کمپرسورهای سری GA را مشخص می نماید که در میان آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیت فیلتر کلاس ۱ و ۲ در دل دستگاه، تعبیه مسیر بای‌پَس برای درایر در تمامی کمپرسورهای این نوع، سیستم مدیریت کاندنسیت برای تمامی مدل ها به جز GA30-45، چارچوب حفظ روغن در تمامی مدل ها، هیتر فضای موتور در مدل های GA37 VSD تا GA90 VSD. محافظ در برابر باران برای تمامی مدل ها، سوییچ ایزوله‌ی پاور مرکزی در تمامی مدل ها و برخی آپشن های عمومی که در میان آنها می توان به کمپرسور نسخه‌ی کار در محیط های با دمای بالا برای تمامی مدل ها اشاره داشت.

Call Now Buttonتماس با شرکت