GA خانواده‌ای از مهمترین کمپرسورهای اطلس کوپکو هستند که جای پای این برند را در بازار جهانی کمپرسورهای هوا محکم کردند. کمپرسورهای GA کمپرسور اسکرو برقی تک مرحله‌ای هستند ( فشارهای قویتر یا دبی‌های هوای فشرده خروجی بالاتر با دو مرحله هواسازی متوالی و یا موازی ممکن خواهد شد که بحث مطلب دیگری در مورد کمپرسورهای GR اطلس کوپکو خواهد بود). این کمپرسورها در نیمه دوم قرن ۲۰م میلادی به بازار عرضه شده و همچنان نیز کم‌رقیب به کار خود ادامه می دهند. این کمپرسورها برای مصارفی که به هوای خشک و عاری از روغن نیاز ندارند بهترین انتخاب هستند، به دلیل همین که این کمپرسورها مصرفی عام و نه خاص دارند نگهداری و تعمیرات و دسترسی به قطعات آنها نیز آسانتر و ارزانتر خواهد بود. ما در مجموعه مطالبی به بررسی انواع و اقسام کمپرسورهای اطلس کوپکو، اینگرسول رند (دوسان فعلی) و کایزر آلمان پرداخته ایم. این مطلب مختص مدلی از کمپرسورهای اطلس کوپکوست:

در اینجا GA 110 VSD

مشخصات کلی:

تصویری از کمپرسور اسکرو برقی GA 110، مجهز به درایر و تانک ذخیره هوای فشرده که اصطلاحا فول فیچر شناخته می شوند.
کمپرسور برقی GA 110 مدل سرعت متغیر و فول فیچر

کمپرسورهای GA کمپرسورهای برقی ثابت اطلس کوپکو هستند که یک واحد هواساز دارند و در مدل های مختلف هواخنک/آب‌خنک، VSD و سرعت ثابت، استاندارد و فول فیچر (دارای خشک‌کن) ساخته می شوند. مدلی که در اینجا به آن خواهیم پرداخت GA 110 VSD است که در نسخه‌های ۸/۵، ۱۰ و ۱۴ بار تولید می شود. علت نامگذاری این کمپرسور با رقم ۱۱۰ نیز توان ۱۱۰ کیلوواتی موتور آن می باشد. سطح نویز (صدای تولیدی) این دستگاه ۷۸ دسی‌بل می باشد.

در جدول زیر عملکرد نسخه‌های مختلف، دبی هوادهی در هر فشار و تفاوت‌های مدل‌های استاندارد و فول فیچر قابل ملاحظه می باشد:

کمپرسور GA 110 VSD در سه نسخه‌ی ۸/۵ ، ۱۰ و ۱۴ بار تولید می شود و رنج هوادهی ماکسیمم آن میان ۱۵/۵ تا ۲۶/۲ مترمکعب بر دقیقه می باشد.
مشخصات فنی کمپرسور اسکرو برقی اطلس کوپکو، مدل GA 110 VSD

در کنار بهره گیری از تکنولوژی VSD، برای کاهش مصرف انرژي و متعاقبا هزینه اطلس کوپکو تکنولوژي DSS را نیز در کنترلرهای الکترونیکن خود گنجانده است که به وسیله‌ی آن می توان اتوماتیک و یا دستی دو سیستم گستره‌ی فشاری متفاوت را تعریف نمود تا مصرف انرژی بهینه گردد؛ در نمودارهای زیر امکان کاهش هزینه با بهره گیری از این سیستم را مشاهده می کنید:

اکثر فرآیندهای تولیدی سطوح تقاضای پرنوسانی دارند، با استفاده از DSS می توان ۲ باند فشاری مشخص نموده و مصرف را بهینه کرد.
چگونگی بهینه‌سازی مصرف انرژي با بهره‌گیری از تکنولوژي DSS

* بروشور این کمپرسور نیز پیشتر بر روی سایت قرار گرفته است.

Call Now Buttonتماس با شرکت