در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اطلس کوپکو و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا GA 110 VSD

مشخصات کلی:

کمپرسور برقی GA 110 مدل سرعت متغیر و فول فیچر

کمپرسورهای GA کمپرسورهای برقی ثابت اطلس کوپکو هستند که یک واحد هواساز دارند و در مدل های مختلف هواخنک/آب‌خنک، VSD و سرعت ثابت، استاندارد و فول فیچر (دارای خشک‌کن) ساخته می شوند. مدلی که در اینجا به آن خواهیم پرداخت GA 110 VSD است که در نسخه‌های ۸/۵، ۱۰ و ۱۴ بار تولید می شود. علت نامگذاری این کمپرسور با رقم ۱۱۰ نیز توان ۱۱۰ کیلوواتی موتور آن می باشد. سطح نویز (صدای تولیدی) این دستگاه ۷۸ دسی‌بل می باشد.

در جدول زیر عملکرد نسخه‌های مختلف، دبی هوادهی در هر فشار و تفاوت‌های مدل‌های استاندارد و فول فیچر قابل ملاحظه می باشد:

کمپرسور GA 110 VSD در سه نسخه‌ی ۸/۵ ، ۱۰ و ۱۴ بار تولید می شود و رنج هوادهی ماکسیمم آن میان ۱۵/۵ تا ۲۶/۲ مترمکعب بر دقیقه می باشد.
مشخصات فنی کمپرسور اسکرو برقی اطلس کوپکو، مدل GA 110 VSD

در کنار بهره گیری از تکنولوژی VSD، برای کاهش مصرف انرژي و متعاقبا هزینه اطلس کوپکو تکنولوژي DSS را نیز در کنترلرهای الکترونیکن خود گنجانده است که به وسیله‌ی آن می توان اتوماتیک و یا دستی دو سیستم گستره‌ی فشاری متفاوت را تعریف نمود تا مصرف انرژی بهینه گردد؛ در نمودارهای زیر امکان کاهش هزینه با بهره گیری از این سیستم را مشاهده می کنید:

اکثر فرآیندهای تولیدی سطوح تقاضای پرنوسانی دارند، با استفاده از DSS می توان ۲ باند فشاری مشخص نموده و مصرف را بهینه کرد.
چگونگی بهینه‌سازی مصرف انرژي با بهره‌گیری از تکنولوژي DSS

* بروشور این کمپرسور نیز پیشتر بر روی سایت قرار گرفته است.