در تصاویر مشخصات فنی دو مدل کمپرسور دومرحله‌ای اطلس کوپکو را با فشارهای عملیاتی یکسان و ۲۰ بار، در کنار کمپرسور XRVS 476 با ۲۵ بار فشار عملیاتی مشاهده می کنیم.
مشخصات فنی XRHS366، XRHS506 و XRVS476

این سه کمپرسور هر سه کمپرسورهای اسکرو، پرتابل و موتور دیزلی اطلس کوپکو هستند، روغن‌ پاششی و دومرحله‌ای بوده و ابعاد یکسانی دارند؛ لیک دو مدل XRHS بیست بار و مدل XRVS بیست و پنج بار است. کمپرسور XRHS 366 همانطور که از نام آن برمی‌آید ۳۶۶ لیتر بر ثانیه معادل ۲۲/۲ مترمکعب بر دقیقه دبی هوای فشرده‌ی خروجی دارد. این مقدار برای مدل XRVS 476 به ۴۷۶ لیتر بر ثانیه برابر با ۲۷/۶ مترمکعب بر دقیقه و برای مدل XRHS 506 به ۵۰۶ لیتر بر ثانیه برابر با ۳۰ مترمکعب بر دقیقه می رسد.

پیشتر برای آشنایی و تشخیص کمپرسور دیزلی اطلس کوپکو در یک نگاه چارت زیر را ارائه دادیم:

X معرف کمپرسورهای دیزل اطلس کوپکو، A معرف تک مرحله‌ای بودن، حرف بعدی معرف فشار عملیاتی، S نمایشگر کم صدایی، عدد بعدی نشاندهنده‌ی ظرفیت هوادهی و حروف بعدی معرف موتور کمپرسور دیزلی هستند.
رمزگشایی از نام کمپرسورهای دیزلی اطلس کوپکو

اما اگر با تبدیل واحدهای فشار (در اینجا پوند بر اینچ مربع به بار) آشنایی داشته باشید دچار سردرگمی خواهید شد. اطلس کوپکو در این چارت نشانگذاری حروف در کمپرسورهای دومرحله‌ای با دو استیج متوالی را فراموش کرده است. میتوانید با مراجعه به مطلب مربوط به نگهداری خطوط لوله‌ی نفت توضیحات کامل در این مورد را ملاحظه و یا به جدول زیر اکتفا کنید:

فشار عملیاتی کمپرسورهایی که ۲ استیج هواساز متوالی دارند از ۱۹ تا ۳۰ بار است، معمولاُ.
فشارهای متناظر با مدل‌های فشار قوی اطلس کوپکو. این کمپرسورها دارای دو المنت هواساز متوالی هستند.

* در همین جدول نیز می بینید که XRV و XRX قرار است به ترتیب ۲۳ و ۲۵ بار باشند، در نامگذاری اطلس کوپکو پیش می‌آید! توضیحات اینجا را ببینید. اما آگاهی از همین دو چارت و جدول ساده و دم دستی شما را کیلومترها در شناسایی چشمی کمپرسور دیزلی اطلس کوپکو جلو خواهد انداخت و ۹۰ درصد مدل‌ها نیز به این نامگذاری وفادارند.

آپشن‌های این سه کمپرسور نیز مانند مدل‌های پست مقایسه XAHS347 ،XAHS426 و XAHS536  یکسان و مشتمل بر ارتباطات خارجی برای سوخت، جرقه‌گیر، افترکولر و ساخت تماماً عاری از نشت می باشد. هر سه این کمپرسورها نیز مانند همان مدل‌ها سطح نویز و صدایی معادل ۱۰۰ دسی‌بل تولید می کنند که برای کار بلندمدت در فاصله‌ی نزدیک بسیار خطرآفرین محسوب می شود.

برگه اطلاعات فنی کمپرسور اطلس کوپکو

برای بررسی دقیق‌تر کمپرسور XRVS 476 می بایست به سراغ مدل برادر و ضعیف‌تر آن، XRVS 336، برویم:

Call Now Buttonتماس با شرکت