از خانواده کمپرسور دیزلی اطلس کوپکو مدل‌های XAS, XAMS XAHS Md که گستره‌ی ۱۵ تا ۳۰ مترمکعب بر دقیقه‌ای (۵۵۰-۱۰۵۰ cfm) و فشار عملیاتی ۷ تا ۱۲ بار (۱۰۰-۱۷۵ psi) را پوشش میدهند، امروز به بررسی XAS 405 خواهیم پرداخت.

کمپرسور دیزلی XAS 405 اطلس کوپکو

کمپرسور اسکرو و اطلس کوپکو

اطلس کوپکو با معرفی PR600 در سال ۱۹۵۸ پیشگام بهره‌گیری از تکنولوژی روتاری اسکرو و نخستین تولیدکننده‌ی کمپرسور هوای اسکروست. از آن زمان تاکنون دوام، بازدهی و بهره‌وری کمپرسور اسکرو همواره رو به ارتقا بوده است. کمپرسورهای XAS, XAMS و XAHS که در انتهای نام آنها نیز حروف Md قابل مشاهده می باشد کمپرسورهای قدرتمندی هستند که این مجموعه برای بازار دهه‌ی نخست ۲۰۰۰، و با بهره‌گیری از موتورهای مرسدس بنز، عرضه کرده است. این کمپرسورها برای محیط‌های دشوار، سایت‌های ساختمانی پر رفت و آمدی که نیاز مداوم به ترمز، حرکت، دریلینگ،‌ راه سازی و پل‌سازی داریم ساخته شده اند. همچنین می توان از این کمپرسورها به عنوان کمپرسورهای استندبای مصارف صنعتی نیز استفاده کرد. کمپرسور اسکرو دیزلی این خانواده نیازهای مصرف‌کنندگان سندبلاست و چاه آب را نیز مرتفع می سازد، از سطح دریا تا ارتفاع ۴۰۰۰ متر و از دمای منفی ۱۰ درجه تا ۵۰ درجه سانتیگراد.

بدنه فولادی این کمپرسورها رنگ‌آمیزی کاتافورتیک شده اند تا در فروش مجدد و در حالت کارکرده نیز از استحکام خوبی برخوردار باشند.

مشخصات فنی کمپرسور دیزلی XAS 405

کمپرسور XAS 405 Md برای هوادهی تا ۲۳/۶ مترمکعب بر دقیقه یا ۸۳۲ CFM در فشار عملیاتی ۷ بار یا ۱۰۲ psi طراحی شده است. این کمپرسور از سیستم‌ خنک‌کننده روغنی بهره برده و ظرفیت سیستم روغن آن ۶۶ لیتر یا ۱۷/۴ گالن می باشد.

تمامی کمپرسورهای این خانواده تک مرحله‌ای می باشند.

موتور دیزلی مرسدس بنز

موتورهای نصب شده بر روی این کمپرسورها از دو مدل OM 366 LA و OM 441 LA مرسدس بنز هستند. موتور XAS 405 از نوع اول، OM 306 LA، می باشد. این موتور ۶ سیلندر ۱۶۷ کیلوواتی در حالت آنلود ۱۵۰۰ دور بر دقیقه و در حالت ماکسیمم تا ۲۴۰۰ دور بر دقیقه سرعت دارد. لازم به ذکر است که موتورهای OM 366 LA اطلس کوپکو ظرفیت ۱۸ لیتر روغن و ۴۵ لیتر خنک‌کننده دارند.

تانک یا مخزن هوای فشرده این کمپرسورها ۱۴۷ لیتر یا ۵/۱۹ فوت مکعب ظرفیت دارد. همچنین ظرفیت سوخت این کمپرسورها ۳۲۰ لیتر میباشد. سایر مشخصات منجمله سطح نویز تولیدی،‌ طول و عرض و ارتفاع و مشخصات فنی شیرهای خروجی در جدول فوق آمده اند.

نکته پایانی

کاتالوگ و بروشور معرفی این کمپرسورها نیز مشابه با سایر مدل‌های معرفی شده بر روی سایت جهان کمپرسور در صفحه کتب راهنمای اطلس کوپکو در دسترسی می باشند.

Call Now Buttonتماس با شرکت