در مجموعه پست هایی، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اینگرسولرند و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا HP1600WCU

تصویری از کمپرسور HP 1600 دوسان
تصویری از کمپرسور اسکرو دیزل HP 1600 اینگرسولرند / دوسان

موتور دیزل و مشخصات عملیاتی کمپرسور اسکرو

این دستگاه‌ از واحد برقی Cummins بهره می برد که با تعبیه‌ی مناسب در داخل بدنه‌ی ۲۸۵ میلی متری کمپرسور قرار گرفته است. در این سری کمپرسورهای اسکروی اینگرسولرند ۲ مدل HP1300WCU و HP1600WCU قرار گرفته اند که هر دو فشار کاری ۱۰/۳ بار معادل ۱۵۰ Psi را به مصرف کننده تحویل می دهند و به ترتیب دبی هوادهی برابر با ۳۶/۸ و ۴۵/۳ مترمکعب بر دقیقه دارند.

همانطور که پیشتر گفته شد موتور این کمپرسورها ساخت شرکت Cummins می باشند (مدل: QSX15) که در مدل HP1300 توانی برابر با ۳۸۱ کیلووات و در مدل HP1600 توانی برابر با ۴۱۸ کیلووات ارائه می دهند. هر دوی این موتورها ۶ سیلندر و با دور موتور ۱۸۰۰ دور بر دقیقه هستند و تنها تمایز آنها در ظرفیت روغن موتور آنها می باشد: ۴۵ و ۸۳ لیتر.

این کمپرسورها مناسب کار در هوای سرد نیز هستند.
کمپرسورهای HP 1600 دوسان

ویژگی‌ها و آپشن‌های کمپرسور دیزلی HP 1600

از ویژگی‌های این کمپرسورها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • موتور با میکروپروسسورها کنترل شده و برای بهینه‌ترین عملکرد تنظیم می گردد.
  • گیج‌ها دارای نور پس زمینه می باشند.
  • پایه‌ی جک مستحکم و از رده‌ی ساختمانی می باشد.
  • زنجیرهای ایمنی ۱/۲۶ سانتی با گرید هوک ۷۰.
  • توقف اتوماتیک دستگاه در درجه حرارت های بالای هوا، سطح فشار پایین روغن موتور، درجه حرارت بالای خنک کننده ی موتور و سطح پایین روغن.

از آپشن های این کمپرسورها نیز می توان موارد زیر را برشمرد:

  • افترکولر و سپراتور آب (رطوبت‌گیر) با درجه فارنهایت ۲۰
  • سیستم اتوماتیک جایگزینی روغن/موتور.
  • کنترلر از راه دور روشن/خاموش.
  • کیت استارت سرد مشتمل بر بلاک موتور، تشت روغن موتور و گرم کننده‌های باتری.

افت فشار هوای فشرده

پیشتر به تفصیل در مورد توزیع هوای فشرده و محاسبات افت فشار در پستی نوشته ایم. کلیدی آن است که مسئولان یک واحد عملیاتی بدانند لوله‌کشی هوای فشرده از جزئیات بی اهمیت عملیات آنها نیست. بسیاری از همکاران در کارخانجات تولیدی با لوله‌کشی نامناسب، اتصالات ۹۰ درجه و لوله‌های باریک، کمر فشار هوا را میشکنند و بعضا هوای فشرده‌ی خود را آلوده میسازند که نتیجه در محصول نهایی دیده می شود. در حفاری‌ها و معادن نیز استفاده از لوله سفید یا گالوانیزه توصیه نمیشود. بهتر است حتی اگر شیر خروجی کمپرسور اسکرو دیزل ۲ اینچی است، لوله کشی لوله سیاه (لوله فولادی فاقد روکش روی) ۴ اینچی انجام شود و اتصالات ۹۰ درجه با اتصالات ۴۵ درجه جایگزین شود. خروجی کمپرسور یک تبدیل ۲ به ۴ اینچی و در محل مصرف نیز یک کالکتور قرار داده می شود تا توزیع هوای فشرده به ابزار و ماشین آلات به شکل مطلوب صورت پذیرد.

نکات پایانی

اینگرسولرند برندی ایرلندی است که از ترکیب دو شرکت اینگرسول و رند شکل گرفته است و ساختمان مرکزی آن در داویدسون کارولینای شمالی ایالات متحده می باشد. اینگرسولرند به دلیل آنکه در عمل آمریکایی محسوب می شود، اکنون در ایران نمایندگی ندارد. همچنین این کمپانی معتبر کمپرسورسازی به طور کلی فعالیت چشمگیری در خاورمیانه ندارد. تجهیزات واحد هوای فشرده این کمپانی در کنار برند بابکت در سال ۲۰۰۷ به شرکت دوسان کره جنوبی واگذار گردید و اکنون ذیل برند این شرکت نیز تولید کمپرسور اسکرو ادامه دارد.

فایل بروشور کمپرسورهای اینگرسولرند 1300-1600 cfm بر روی سایت، صفحه‌ی کتابچه راهنمای اینگرسولرند قرار گرفت.

Call Now Buttonتماس با شرکت