حفاری معدن از بزرگترین صنایع در جهان محسوب می شود. استخراج مواد معدنی و ذخایر ارزشمند عملیاتی ویژه و گسترده است که روش‌های مختلفی از حفاری سطحی و زیرزمینی را دربرمیگیرد. فرآیندهای نوین معدنکاری ایمنی را در این صنعت افزایش داده لیکن همچنان بسیاری از حفارها با چالش‌هایی برای محافظ از کارکنان خود و محیط زیست روبرو هستند.

با توجه به خطرات ذاتی این صنعت، ماشین‌آلات به کار گرفته شده می بایست در تمامی جوانب حفاری بالاترین کیفیت را چه در عملکرد و چه در قابلیت اتکا تضمین کنند. در حفاری‌های سطحی و زیرسطحی کمپرسورهای هوای صنعتی به عنوان منبع الکتریسته برای تامین توان ماشین‌آلات حفاری و تخلیه، ابزار پنوماتیک، نوار نقاله‌ها و سیستم‌های تهویه به کار گرفته می شوند.

برای تامین ضروریات حفاری و دستیابی به راهکارهای لازم در هنگام روبرویی با چالش‌های این عملیات خطیر، کمپرسورهای روتاری اسکرو، با توجه به قابلیت عملیات مداوم، بهترین گزینه می باشند. کمپرسورهای هوای اسکرو در اقسام موبایل و ثابت تولید می شوند که نوع موبایل عموما با موتورهای دیزل قدرتمندی چون کاترپیلار و دویتز تجهیز شده و عملکرد و قابلیت اتکا را توامان به ارمغان می آورد.

عملیات حفاری علاوه بر فشار عملیاتی محاسبه شده، نیازمند ظرفیت هوادهی، FAD، بالا دارد تا در شرایط دشوار حفاری‌های زیرسطحی عملیات با نقصان روبرو نشود.

بالاترین قابلیت اتکا در این حوزه را می توان از کمپرسورهای برندهای اطلس کوپکو و اینگرسول رند انتظار داشت. برای مشاهده کمپرسورهای دیزلی از این دو برند می توانید از لینک‌های زیر استفاده کرده و یا در سایت به جستجوی دقیقتری با بهره‌گیری از کلیدواژه های راهسازی، معدن و حفاری بپردازید تا مدل‌های بیشتری را ملاحظه نمایید. معرفی نمونه‌هایی از کمپرسورهای مناسب حفاری اطلس کوپکو:

معرفی، نقد و بررسی کمپرسور XRVS 1350 CD7

معرفی، نقد و بررسی کمپرسور V900

و کمپرسورهای مناسب حفاری اینگرسول رند (دوسان):

معرفی، نقد و بررسی کمپرسور XP 825

معرفی، نقد و بررسی کمپرسور XP 900 SEC

 

 

Call Now Buttonتماس با شرکت