در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اطلس کوپکو و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا ZR 90 VSD-FF

مشخصات کلی:

تصویری تزئینی از کمپرسور ZR 90 VSD
کمپرسور ZR 90 VSD فول فیچر

کمپرسورهای سری ZR اطلس کوپکو برقی، بدون روغن (Oil-free) و آب‌خنک می باشند. عدد ۹۰ موجود در نام این دستگاه ناظر بر توان موتور آن با واحد کیلووات می باشد و VSD مخفف Variable Speed Drive، نشان دهنده ی نصب اینورتر بر روی این دستگاه است که امکان استفاده از برق متناوب به جای مستقیم را فراهم آورده از استهلاک دستگاه می کاهد (دستگاه متناسب با دبی هوای مورد نیاز مصرف کننده کار کرده و نیازی نیست خلاص کار کند). در آخر نیز FF مخفف Full Feature به معنای نصب خشک‌کن (درایر) بر روی این دستگاه می باشد.

تفاوت آن با کمپرسور ZT 90 VSD-FF؟ کمپرسورهای ZR اطلس کوپکو همانطور که پیش تر گفته شد آب‌خنک و کمپرسورهای ZT اطلس کوپکو هواخنک می باشند و در دیگر ویژگی ها مشابه یکدیگرند: هر دو سری کمپرسور برقی اطلس کوپکو هستند و هوای فشرده خشک بدون روغن تحویل مصرف کننده می دهند.
از تفاوت های کمپرسورهای هواخنک و آب‌خنک پیش‌تر در معرفی GA110W گفته ایم که در لینک زیر قابل دسترسی می باشد:

معرفی، نقد و بررسی کمپرسور GA110W

در اینجا لازم است اضافه کنیم که کمپرسورهای ZR اطلس کوپکو (آب خنک) نسبت به کمپرسورهای ZT (هواخنک) این شرکت ۵ دسی‌بل صدای کمتر نیز ایجاد می کنند که با توجه به لگاریتمی بودن سنجش صدا، این مقدار آنچنان هم تفاوت اندکی نیست. به طور کلی با توجه به این نکته و سایر مزایای کمپرسورهای آب‌خنک که پیش‌تر گفته شده توقع آن است که کمپرسورهای ZR در رنج قیمتی بالاتری نسبت به کمپرسورهای مشابه ZT قرار گیرند.

به طور کلی کمپرسور ZR 90 در فشارهای مختلف و دبی های متناظر آنها ارائه می شود که به شرح زیرند:

۷/۵ بار و ۱۴ مترمکعب بر دقیقه

۸/۶ بار و ۱۳/۲ مترمکعب بر دقیقه

۱۰ بار و ۱۲/۵ مترمکعب بر دقیقه

* توجه موکد لازم است که این ارقام مربوط به کمپرسورهای ۵۰ هرتز اطلس کوپکو می باشد که با برق کشور ما، ایران، سازگار است. دبی هوادهی و فشار عملیاتی دستگاه های ۶۰ هرتز تفاوت هایی دارد.

** بروشور کمپرسورهای برقی اطلس کوپکو، مدل های ZT و ZR بر روی سایت و در بخش کتب راهنما، زیربخش اطلس کوپکو موجود است.

Call Now Buttonتماس با شرکت