در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اطلس کوپکو و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا XATS 800 CD7

مشخصات کلی:

کمپرسورهای دیزل اطلس کوپکو بدین شکل نامگذاری می شوند که X نماد روغن‌ پاششی متحرک بوده، A یا R به ترتیب تک یا دو مرحله‌ای بودن فشرده سازی را می رساند و حرف بعدی فشار عملیاتی آن را مشخص می کند. عدد نیز دبی هوای فشرده را می رساند و در آخر نماد موتور آن را داریم.
چگونگی نامگذاری کمپرسورهای دیزل اطلس کوپکو

همانطور که پیشتر گفته ایم، کمپرسورهایی که نام آنها با X شروع میشود کمپرسورهای متحرک روغن پاششی اطلس کوپکو هستند. در ادامه حرف A تک مرحله ای بودن واحد هواساز را یادآور می شود. حرف T فشار عملیاتی ۱۵۰ پاوند نیرو بر اینچ مربع (معادل ۱۰/۳ بار) و حرف S کم‌صدا بودن این دستگاه را نشان می دهد. رقم مقابل این حروف انگلیسی، یا به لیتر بر ثانیه و یا به فوت مکعب بر دقیقه، نشاندهنده ی ظرفیت هوادهی (دبی هوای فشرده ی خروجی دستگاه) می باشد. در اینجا ۸۰۰ به cfm و برابر با ۲۲/۶۵ مترمکعب بر دقیقه می باشد.

و در نهایت C معرف موتور کاترپیلار نصب شده بر روی دستگاه است که دیزل (D) نیز می باشد.

کمپرسور XATS 800 اطلس کوپکو با همان رنگ شناخته‌شده‌ی زرد مخصوص کمپرسورهای دیزل این برند.
کمپرسور XATS 800، اسکرو دیزل اطلس کوپکو

مشخصات کامل این دستگاه در کنار مدل های دیگر، XAMS 850 CD7، XAHS 710 CD7 و XAVS 650 CD7، در جدول زیر قابل ملاحظه می باشد:

مشخصات کمپرسورهای دیزل اطلس کوپکو که مناسب حفاری هستند در جدول آمده است که همگی از موتور کاترپیلار C7 بهره می برند؛ موتوری ۶ سیلندر با ۱۸۶ کیلووات توان.
کمپرسورهای XAMS 850 ، XAMS 800 ،‌XAHS 710 و XAVS 650 ؛ همگی کمپرسورهای دیزل قدرتمند اطلس کوپکو هستند که فشار متوسطی به همراه دبی مناسب عملیات پیوسته ارائه میدهند.

همانطور که در این جدول می بینید،‌ فشار عملیاتی نرمال این دستگاه ۱۰/۳ بار و ظرفیت هوادهی آن ۲۱/۹ مترمکعب بر دقیقه می باشد. موتور نصب شده بر روی این دستگاه نیز کاترپیلار، مدل C7 ACERT و مطابق با تایر۳ استانداردهای آلایندگی می باشد.

نکته‌ی حائز اهمیت توقف تولید این دستگاه توسط کارخانجات اطلس کوپکو می باشد،‌ از این رو در زمان پیگیری برای تهیه‌ی این دستگاه شما با چند گزینه‌ی جایگزین روبرو خواهید شد:

نخست دستگاه‌های کارکرده‌ی پیشنهادی اطلس کوپکو (این دستگاه‌ها در مکاتبات با اطلس کوپکوی ترکیه، یونان و شاخه‌ی خاورمیانه، مستقر در دبی، پیشنهاد خواهد شد که کشورهای آسیای میانه و اروپای شرقی عموما ما و شما را به دستگاه‌های موجود در لهستان ارجاع خواهند داد)

XATS 377های دسته دوی موجود در کشور لهستان، آماده‌ی واردات
XATSهای موجود در اروپای شرقی
XATS 456 موجود در لهستان، آماده‌ی واردات
کمپرسور XATS 456 مدل ۲۰۱۰.

مدل های فوق، XATS 377 و XATS 456، نمونه های پیشنهادی برای ورود به کشور هستند.

و گزینه‌ی دیگر شما تهیه‌ی دستگاه صفر است که پیش‌تر دو مورد از دستگاه‌های جایگزین XATS 800 در سایت معرفی گردیده اند؛ یکی XP 900 از برند اینگرسول رند و دیگری XAS 900 از برند اطلس کوپکو (جایگزین تولیدی شرکت اطلس کوپکو برای XATS 800)

معرفی، نقد و بررسی کمپرسور XP 900 SEC

 

معرفی، نقد و بررسی کمپرسور XAS 900

* بروشور کمپرسور XATS 800 CD7 پیشتر بر روی سایت قرار گرفته است.

** به طور کلی برای انتخاب یک کمپرسور نخست ظرفیت هوادهی و فشار کاری مدنظر خود را تعیین می کنیم. لیکن دبی اسمی کمپرسورها ظرفیت هوادهی در سطح دریا می باشد که با افزایش ارتفاع اندکی کاهش می یابد؛ از این رو، و همچنین از آنجایی که بهتر است کمپرسور استراحت داشته و دائم زیر بار نباشد،‌ کمپرسوری با حدود ۱۵ درصد ظرفیت هوادهی بیشتر از سطح نیاز خود تهیه می کنیم.

Call Now Buttonتماس با شرکت