پیشتر در بررسی کمپرسور اسکرو دیزلی M 135 کایزر اشاره‌ای گذرا به M 122 داشته و دیتاشیت‌ آن را ملاحظه کردیم، حال به بررسی دقیقتر این کمپرسور خواهیم پرداخت. این کمپرسور از تکنولوژی اسکرو بهره برده و منبع نیرویی دیزل دارد و از کمپرسورهای موبایل یا متحرک کایزر محسوب میشود. حوزه بهره‌‌گیری از این کمپرسور در محدوده صنایع بوده و در نسخه‌های ۷، ۸/۶، ۱۰، ۱۲ و ۱۴ بار با دبی‌های هوادهی هوای فشرده به ترتیب ۱۱/۱، ۱۰/۱، ۹/۵، ۸/۲ و ۷/۳ مترمکعب بر دقیقه عرضه می شود. این کمپرسور اسکرو دیزل کایزر از موتورهای ۸۳ کیلوواتی یا ۱۱۲/۸۵ اسب بخاری بهره می برد. این کمپرسور کایزر را می توان هم به چشم یک آچار فرانسه برای مصارف مختلف و هم به چشم متخصصی در کاربری خاص با کیفیت و کارایی خوب دید. کمپرسورهای اسکرو دیزل کایزر در نسخه‌های جدیدتر و تولیدی دهه‌ی اخیر از کنترلرهای سیگما برخوردار هستند که دسترسی به هوای فشرده بهینه، بهره‌وری سوخت و مدیریت هوای خروجی را در اختیار کاربر قرار می دهند. کمپرسور اسکرو دیزل کایزر M 122 در محدوده دمایی منفی ده درجه تا مثبت پنجاه درجه سانتیگراد قابلیت سرویس‌دهی برای مصارف هوای فشرده کاربران صنعتی خود را دارد.

معرفی فنی کمپرسور دیزلی M 122 کایزر

مخزن سوخت شفاف کمپرسور
مخزن شفاف سوخت برای کمپرسور اسکرو دیزل M 122 کایز

از نوآوری‌های ساده‌ی کایزر در ساخت این کمپرسور، تجهیز آن به مخزن‌های سوخت بزرگ و شفاف است تا مخزن پر آن سوخت کافی برای یک شیفت کاری کامل را تامین کند و همچنین امکان ملاحظه‌ی چشمی سطوح سوخت داخل مخزن وجود داشته باشد. همچنین سیستم به طور خودکار در مواقعی که سوخت کافی در مخزن سوخت کمپرسور موجود نباشد شات دان خواهد شد.

کمپرسورهای M 122 و M 123 کایزر را میتوان همراه با جرقه‌گیر تهیه نمود تا در مصارف پالایشگاهی ایمنی کافی را فراهم آوریم. شیر شات آف موتور این کمپرسور دیزلی در هنگام دریافت گایزهای اشتعال‌پذیر ماشین را به طور اتومات خاموش می کند.

دسته‌بندی سیستم هوای فشرده کمپرسور کایزر

در سیستم‌های هوای فشرده کایزر پنج دسته‌بندی برای خلوص و کیفیت هوا مدنظر قرار میگیرد. این کلاس‌های سیستم‌ها عبارتند از سیستم A که همراه با افترکولر و سپراتور سانتریفیوژ عرضه می شود و از آن می توان در راه‌اندازی ابزارآلات پنوماتیک و جایگزینی موقت کمپرسورهای برقی/ثابت استفاده کرد. سیستم F علاوه بر افترکولر و سپراتور سانتریفیوژ، فیلتر نیز دارد و هوای فشرده خروجی آن در تطابق با استانداردهای عملیاتی و به طور فنی اویل فری محسوب میشود. سیستم A را میتوان در کنار یک هیتر داخلی ارائه داد که آنگاه سیستم B هوای فشرده کایزر را خواهیم داشت، سیستمی مناسب برای آب و هوای سرد منفی صفر و یا لوله‌کشی‌های بسیار بلند هوای فشرده، که هوای خروجی را در دمای حداقل ۲۰ درجه سانتیگراد تحویل میدهد. ترکیب سیستم‌های B و F سیستم G خواهد بود و در نهایت سیستم Fresh air یا هوای تازه که تنها مجهز به فیلتر ذغال فعال است. می بایست مدنظر قرار دهیم که این فیلترها مونو اکسید کربن و گازهای سمی را فیلتر نمی کنند؛ در حقیقت در سیستم هوای فشرده، هوای فشرده خروجی از سیستم‌ کمپرسور هوای بی بو از یک کوپلینگ مجزاست که تنها در ترکیب با سیستم‌های G و F ارزشمند خواهد بود.

موتور دیزلی کمپرسور

کمپرسور M 122 کایزر کمپرسور اسکرو و دیزلی است که از موتورهای مکانیکی TCD 2012 L04 دویتز برای تامین انرژی خود بهره می برد. موتور مکانیکی مذکور تا ۲۳۰ دور بر دقیقه سرعت دورانی داشته و ۸۳ کیلووات توان خروجی برای دنده‌ها و روتورهای کمپرسور تامین می کند. نسخه‌ی موتور نصب شده بر روی کمپرسور M 123 تزریق سوخت الکترونیکی (برخلاف تزریق سوخت مکانیکی در نسخه‌ی M 122) داشته و ۵ کیلووات توان بیشتر در دور ۲۱۰۰ بر دقیقه ارائه میدهد.

دفترچه راهنمای کمپرسورهای کایزر بر روی صفحه‌ی کتب راهنمای این برند قرار گرفته است.

Call Now Buttonتماس با شرکت