۱. کاربرد کمپرسور هوا چیست؟

کمپرسور هوا دستگاهی است که توان موتور برقی،دیزل، گازوئیلی و یا … را به انرژي پتانسیل ذخیره شده در هوای فشرده تبدیل می کند. با یکی از روش های متعددی که وجود دارد کمپرسور هوا هوای بیشتر و بیشتری را به تانک ذخیره هدایت نموده و در نتیجه فشار بیشتر و بیشتر می شود.

۲. کمپرسور چگونه کار می کند؟

در کمپرسورهای پیستونی این عمل مشابه با یک موتور احتراق درونی صورت می پذیرد؛ یک کمپرسور پیستونی معمولی دارای شافت، راد متصل کننده و پیستون، یک سیلندر و یک دریچه ی خروج هوا می باشد. شافت یا به وسیله ی موتور الکتریکی و یا گازی به حرکت در می آید.

۳. کمپرسور گاز چگونه کار می کند؟

کمپرسور گاز دستگاهی مکانیکی است که فشار گاز را از طریق کاهش حجم آن افزایش میدهد. کمپرسور هوا نوع خاصی از کمپرسور گاز می باشد. کمپرسورها شباهت هایی با پمپ ها دارند: هر دو فشار یک سیال را افزایش داده و هر دو امکان انتقال سیال در طول لوله را فراهم می آورند.

۴. مقصود از کمپرسور هوا چیست؟

هوای فشرده، هوای تحت فشاری بالاتر از فشار اتمسفریک می باشد. هوای فشرده برای اهداف متعدد خانگی و صنعتی کاربرد دارد. در اروپا ۱۰ درصد از مصرف الکتریسیته ی صنعتی برای تولید هوای فشرده می باشد، مقدای حدود ۸۰ ترا وات ساعت در سال.

۵. کمپرسور برقی چگونه کار می کند؟

شیرهای دوگانه که به شکل فلاپی های فلزی می باشد در دو انتهای کله گی سیلندر قرار دارند. دریچه ورودی، هوا را برای فشرده سازی توسط پیستون به درون می کشد. هوای فشرده سپس به طرف شیر خروجی هدایت می گردد. در مدل های مشخصی از کمپرسورهای هوا، کمپرسور توسط پروانه های چرخان تولید می گردد.

۶. کمپرسورهای اسکرو چگونه کار می کنند؟

یک کمپرسور دوار معمولی ۲ روتور در هم تنیده ی مارپیچی در درون یک محفظه دارد. هنگام چرخش روتورها حجم هوا کاسته شده و در نتیجه فشار آن بالا می رود. کمپرسورهای دوار اسکرو با تنها یک روتور نیز وجود دارد، هرچند هنگامی که کار به هوای فشرده میرسد چندان محبوب نیستند.

 

Call Now Buttonتماس با شرکت