پیشتر در مطالب گوناگونی به بررسی کمپرسورهای مناسب برای عملیات حفاری،‌ نیلینگ و نگهداری خط لوله نفتی پرداختیم. دریل‌ایر لاین کمپرسورهای اختصاصی اطلس کوپکو برای این منظور می باشد که کمپرسورهایی فشار قوی و متوسط را شامل شده و دبی هوای فشرده خروجی بالایی را ارائه میدهد تا امکان عملیات مداوم فراهم شود، عملیات مداومی که در پروژه‌های حفاری یک ضرورت است.

در اینجا XRYS577

مشخصات کلی:

دیتاشیت کمپرسورهای XRYS577 و XRYS557
اطلاعات فنی کمپرسورهای XRYS، مدلهای ۵۵۷ و ۵۷۷ لیتر بر ثانیه ای

این کمپرسور اسکرو دیزل از موتور C18 ACERT کاترپیلار بهره می برد که ۴۲۹ کیلووات توان داشته و ۱۸۰۰ دور بر دقیقه سرعت عملیاتی و اسمی آن است؛ سرعت استراحت یا آنلود آن نیز ۱۳۰۰ می باشد. در ۱۸۰۰ دور بر دقیقه و زیر بار این کمپرسور هوا را تا فشاری برابر با ۳۵ بار فشرده می سازد. این میزان فشرده‌سازی در هر دو مدل XRYS 577 و XRYS 557 یکسان می باشد و تمایز آنها در دبی هوای خروجی است؛ تفاوت اندکی در حدود ۱ مترمکعب بر دقیقه. اولی ۳۴/۲ و دومی ۳۳ مترمکعب بر دقیقه FAD یا هوادهی هوای فشرده دارند.

سطح قدرت صدای تولیدی
شدت صدای تولیدی کمپرسور XRYS577 در مجاورت و فاصله ۷ متری

در این دور موتور کمپرسور ۱۰۴ دسی‌بل صدا تولید خواهد کرد که آسیب آنی به همراه داشته و می بایست علاوه بر بهره‌گیری از تجهیزات ایمنی، فاصله حدود ۷ متری را نیز با آن برای حضور مداوم لحاظ نمود.

وزن و ابعاد
وزن و ابعاد هر دو مدل

کمپرسور XRYS557 سیستم رگولاتور دستی پنوماتیک دارد. اما کمپرسور XRYS577 از تکنولوژی جدید و در انتظار ثبت اطلس کوپکو با عنوان DrillAirXpert بهره می برد که در توصیف آن امکان بهره‌مندی از فشار و هوادهی متغیر و نیز صرفه جویی در سوخت تا ۳ درصد را ذکر می کند، همچنین احتمال انجماد شیرهای دستی را نیز دلیل دیگری برای استفاده از این تکنولوژی نوین می شمارد. بالطبع انتخاب با مصرف‌کننده هست اما نمیتوان مزایای سیستم کنترل منوآل و قیمت پایینتر را نادیده گرفت.

کاتالوگ این کمپرسور در صفحه کاتالوگ‌های اطلس کوپکو به آدرس زیر قرار گرفته است.

اطلس کوپکو

در صفحه‌ی مذکور Ctrl+F در ویندوز و یا Command+F در مک برای جستجو و یافتن هرچه سریعتر کاتالوگ موردنظر خود استفاده نمایید.

Call Now Buttonتماس با شرکت