دیتاشیت کمپرسور zt 37 اویل فری
اطلاعات فنی کمپرسور ZT 37 اطلس کوپکو

پیشتر ZT 15 و ZT 22 و همچنین مدل قدیمی‌تر این رده ZT 1 را بررسی و معرفی کردیم، اکنون به سراغ ZT 37 میرویم که مدل پرقدرت‌تر این کمپرسورهای اویل فری اطلس کوپکوست و برای مثال در فشاری نزدیک فشار عملکردی ZT 1 تا ۲ مترمکعب بر دقیقه ظرفیت هوادهی بالاتری دارد.

کمپرسورهای GA و GR پرچمداران اطلس کوپکو در میان کمپرسورهای اویل اینجکت یا روغن پاششی هستند، کمپرسورهایی که با ورود خود به بازار تحولی در این زمینه ایجاد کردند؛ ZT و ZR هم جایگاهی چندان پایینتر ندارند. در تمامی این کمپرسورها یک ویژگی برجسته است: سهولت دسترسی برای سرویس و مدیریت کمپرسور. کمپرسورهای ZT کمپرسورهای هواخنک و کمپرسورهای ZR کمپرسورهای آب‌خنک اطلس کوپکوهستند که هوای خشک یا عاری از روغن تحویل میدهند. این فرایند همانطور که پیشتر نیز گفته شد با اتکا بر روکش خاص روتورها (فولاد+الیاف کربن) و کلیرانس ناچیز میان روتورها و همچنین روتورها و سیلندر میسر گشته است و باز هم همانطور که پیشتر گفت این به معنای هوای صددرصد بدون روغن نیست، هوای مکش کمپرسور که هوای محیط شماست خود آلوده به روغن است و وظیفه‌ی تصفیه‌ی آن پس از فشرده‌سازی با افترکولر و فیلتر روغن.

در صورت تمایل به آشنایی با تفاوت‌های آبخنک و هواخنک مطالعه کنید

ZT 37 اسکرو برقی اویل فری اطلس کوپکو در دو فشار عملیاتی ۷/۵ و ۸/۶ بار به ترتیب با دبی هوای فشرده خروجی ۵/۸ و ۵/۵ مترمکعب بر دقیقه ساخته و به بازار عرضه می شود. هر دوی این کمپرسورها از موتوری ۳۷ کیلوواتی بهره می برند، تفاوت در هوای خروجی ناشی از تفاوت در دنده‌هاست. طراحی و ساخت کمپرسورهای اسکرو برقی اویل فری تا حدی پیچیده و نیازمند ظرافت است که تکنولوژی و امکان تعمیر المنت آن در داخل کشور موجود نیست. این مسئله ریسک خرید و کار با آنها را کمی افزایش میدهد که با همراهی و پشتیبانی کارشناسان ما و صدالبته با هماهنگی و رسیدگی به موقع اپراتورهای دستگاه قابل کنترل می باشد.

پلاک کمپرسور اسکرو برقی ZT 37 اطلس کوپکو
پلاک یک دستگاه کمپرسور ZT 37 ساخت ایالات متحده

برای مشاهده‌ی ۴۰ کمپرسور اسکرو بررسی شده‌ کلیک کنید

سطح صدای تولیدی این کمپرسور مشابه با سایر مدل‌های این رده ۷۲ دسی‌بل بوده و با یک جاروبرقی کم‌صدا برابر می کند. همچنین این کمپرسور در نسخه‌های فول‌ فیچر نیز ساخته می شود که در داخل اتاق کمپرسور بنا به نیاز مشتری یک دستگاه درایر/خشک کن اطلس کوپکو، مدل‌های IMD و یا ID، تعبیه شده است. خرید کمپرسورهای فول فیچر در هزینه و فضا صرفه جویی محسوب میشود.

تابلو برق اطلس کوپکو
پنل اپراتور در کمپرسور ZT 37

این کمپرسور مشابه با ZT و ZRهای مجهز به موتور الکتریکی ۵۵ کیلوواتی، در ابعاد طول*عرض*ارتفاع = ۲۴۴۰*۱۰۲۶*۱۸۸۰ میلیمتری ساخته میشود.

برگ فنی و بروشور این کمپرسورهای هوای خشک بر روی صفحه‌ی مربوط به کتب راهنمای اطلس کوپکو قرار گرفته است که از آدرس زیر قابل دسترسی است:

اطلس کوپکو

 

Call Now Buttonتماس با شرکت