پیشتر مدل‌های مختلفی از کمپرسورهای اسکرو برقی اویل فری اطلس کوپکو،‌ اینگرسول‌رند و کایزر را بررسی کردیم، این کمپرسورها هوای خشک یا عاری از روغن تحویل مصرف کننده می دهند که این مهم استفاده از آنها را در میان مصرف کنندگان دارویی و پزشکی فراگیر کرده است. کمپرسورهای اسکروی اویل فری مجهز به دو روتور با روکش فولاد تقویت شده با الیاف کربن هستند و کلیرانس میان این روتورها و روتورها با جداره سیلندر بسیار ناچیز است. همچنین سیلندر عاری از هرگونه منافذ بوده و راه‌های نفوذ روغن به آن بسته شده است. کمپرسوری از این نوع که امروز بررسی میکنیم از خانواده‌ی  ZT MED اطلس کوپکوست، کمپرسورهایی اویل فری، هواخنک و همانطور که از نام آنها بر می آید مناسب مصارف پزشکی.

دیتاشیت کمپرسور اویل فری اطلس کوپکو
اطلاعات فنی کمپرسور ZT 15 اطلس کوپکو

این کمپرسور در سه فشار عملیاتی ۷/۵، ۸/۶ و ۱۰ بار کار می کند و به ترتیب در هرکدام از این فشارها قابلیت ارائه دبی هوای فشرده خروجی ۲/۳، ۲/۱ و ۱/۸ مترمکعب بر دقیقه را داراست. نویز آن در سطح ۷۲ دسی‌بل و چیزی در حد صدای تلوزیون و یا جاروبرقی کمصداست. همانطور که از نام آن مشخص است موتور الکتریکی آن ۱۵ کیلووات برابر با ۲۰ اسب بخار را به دنده‌های کمپرسور و متعاقبا روتورها برای فشرده سازی منتقل می کند. این کمپرسورها مشابه با سایر دستگاه‌های اطلس کوپکو در نسخه‌های فول فیچر نیز ارائه می شوند که مجهز به درایر همراه هستند، برای این نمونه درایرهای ID و IMD موجود است.

تصویری تزئینی از کمپرسور اویل فری ZT 15 اطلس کوپکو
کمپرسور ZT 15

بروشور این کمپرسورها بر روی صفحه‌ی کتب راهنمای کمپرسورهای اطلس کوپکو قرار گرفته است.

ذکر یک نکته همیشه ضروری است؛ کمپرسورهای عاری از روغن، فرآیند فشرده ‌سازی هوا را بدون دخالت هرگونه روغن انجام میدهند، اما این بدین معنا نیست که هوای خروجی کاملا عاری از روغن خواهد بود. هوای محیط خود آغشته به ذرات روغن و سایر آلودگی هاست و از قضا پس از فشرده‌سازی به دلیل فشردگی بیشتر غلظت این ذرات در هوای خروجی افزایش هم می یابد. بنابراین استفاده از افترکولر و فیلتر روغن برای پاکسازی نهایی و جلوگیری از آسیب به خط تولید اکیدا ضروری است.

Call Now Buttonتماس با شرکت