پیشتر در چهار مطلب اخیر به معرفی اجمالی XAS 405 ، XAS 495 ، XAS 295 و XAMS 355 پرداختیم. حال در این مطلب به معرفی پنجمین کمپرسور اسکرو از کمپرسورهای دیزل خانواده‌ی X Md یا همان کمپرسورهای موبایل، دیزلی و مجهز موتور مرسدس بنز اطلس کوپکو میپردازیم.

در اینجا XAMS 445 اطلس کوپکو

این کمپرسور اسکرو همانطور که پیشتر گفته شد از موتور دیزل مرسدس بنز برای تولید توان موردنیاز خود استفاده می کند. این موتور از مدل OM 441 LA بوده، ۲۰۶ کیلووات توان تولیدی در سرعت نرمال شافت دارد. دور این موتور در حالت نرمال و ماکسیمم ۲۴۰۰ و در حالت آنلود ۱۵۰۰ بر دقیقه می باشد.

کمپرسور XAMS 445 برای ارائه‌ی فشار عملیاتی ۸/۶ بار معادل ۱۲۵ psi و با FAD یا ظرفیت هوادهی هوای فشرده خروجی ۲۶/۱ مترمکعب بر دقیقه معادل ۹۲۲ cfm طراحی و ساخته شده است. همانطور که از نام آن نیز بر می آید: X متحرک، A تک استیج، M فشار عملیاتی ۸/۶ بار، S پروفایل کاهش صدا و ۴۴۵ لیتر بر ثانیه دبی هوای فشرده خروجی.

کمپرسور اسکرو دیزل XAMS 445 کمپرسوری جان سخت برای شرایط آب و هوایی مختلف و در صورت نیاز تحرک زیاد است.

این کمپرسور یک تانک ذخیره هوای فشرده به ظرفیت ۱۹۲ لیتر نیز همراه دارد و مشابه با سایر مدل‌های این رده حدود ۱۰۰ دسی‌بل آلایندگی صوتی خواهد داشت. ظرفیت تانک سوخت آن ۳۳۴ لیتر و ظرفیت سیستم روغن کمپرسور ۶۶ لیتر می باشد؛ همچنین موتور این کمپرسور، OM 441 LA مرسدس بنز ظرفیت ۱۵ لیتر روغن داشته و سیستم خنک کننده‌ی آن نیز ۵۴ لیتر مایع مبرد در بر میگیرد.

شرایط محیطی مناسب برای عملکرد کمپرسورهای X Md اطلس کوپکو از منفی ده درجه تا ۵۰ درجه سانتیگراد است. این کمپرسور اسکرو تا ارتفاع ۴۰۰۰ متر از سطح دریا عملکردی نرمال خواهد داشت.

شیرهای خروجی هوای فشرده کمپرسور XAMS 445 مشتمل بر دو شیر یک و دو اینچی است.

برای دسترسی به کاتالوگ‌های این کمپرسورها به صفحه کتب راهنمای اطلس کوپکو بر روی سایت مراجعه فرمایید.

Call Now Buttonتماس با شرکت