در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اطلس کوپکو و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا ZT132

مشخصات کلی:

در تصویر ابعاد ZT 132 اطلس کوپکو آمده است
ابعاد کمپرسور اسکرو – برقی – اویل فری اطلس کوپکو، مدل ZT132 در کنار ZT 110، ZT 145 و ZT160

این کمپرسور از خانواده کمپرسورهای ZR/ZR Oil Free Compressors می باشد. در این خانواده کمپرسورهای ZR دارای سیستم خنک کننده‌ی آب و کمپرسورهای ZR دارای سیستم خنک کننده‌ی روغن-هوا می باشند.

کمپرسورهای هواخنک و کمپرسورهای آب‌خنک

فشار کاری هوای این کمپرسورها از ۷ تا ۱۰ بار بوده و ظرفیت هوادهی های مختلفی را متناظر با توان‌های متفاوت ارائه می دهند. همچنین این کمپرسورها دومرحله ای هستند.

تصویر از کتاب - دیتاشیت
دیتاشیت کمپرسور ZT 132 اطلس کوپکو

برای مثال همانطور که در جدول بالا دیده می شود:
در کمپرسورهای ZT 132 با فشار هوای کاری ۱۰ بار (۵۰ هرتز مناسب برق ایران)، دمای هوای خروجی حدودا ۲۷ درجه سانتیگراد،‌ سرعت محور موتور ۲۹۸۰ دور بر دقیقه و توان ورودی در فشار ماکسیمم کاری (۱۰ بار) ۱۴۴ کیلووات است. ظرفیت روغن این کمپرسور ۴۹ لیتر بوده و صدای آن در هنگام کار نیز ۷۸ دسی‌بل می باشد.

این کمپرسورهای اسکروی برقی اطلس کوپکو هوای خشک (بدون روغن) تولید میکنند و برای جذب آب موجود در هوای‌ آنها به نصب درایر نیاز می باشد.

من جمله موارد استفاده‌ی آنها می توان به کارخانجات داروسازی، صنایع غذایی، خودروسازی، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی اشاره داشت.

کمپرسورهای فول فیچر دارای درایر مناسب خود هستند،‌ کمپرسورهای پلاس تا ۱ متر مکعب بر دقیقه (۳۰ cfm) ظرفیت هوادهی بیشتر داشته و نیز نویز (صدا بر حسب دسی بل) آنها مقدار اندکی کمتر می باشد؛ از دیگر سو این کمپرسورها سنگین تر از کمپرسورهای معمول می باشند. همچنین کمپرسورهای VSD یا Variable Speed Drive دارای اینورتور بوده و امکان بهره بردن از برق متناوب (دریافت برق متغیر بسته به نیاز دستگاه)‌ را دارا می باشند.

Call Now Buttonتماس با شرکت