در مجموعه پست های پیش رو، مورد به مورد به بررسی کمپرسورهای اطلس کوپکو و برندهای معتبر دیگر میپردازیم؛ نقد، بیان مزایا یا معایب (در صورت وجود مورد برجسته)، بیان ویژگی های کلی و کاربردهای آنها در صنایع از جمله نکاتی خواهد بود که در این مباحث خواهد آمد.

در اینجا +GA 22 VSD

مشخصات کلی:

G معرف لاین کمپرسورهای برقی اطلس کوپکو می باشد،‌ مشابه سیستم نامگذاری کمپرسورهای دیزل، در کمپرسورهای برقی نیز A معرف تک مرحله ای و R نشانگر دو مرحله ای بودن کمپرسور است. در کمپرسورهای برقی عدد پس از GA/GR عموما نشان‌دهنده‌ی توان موتور نصب شده بر روی دستگاه، در اینجا به کیلووات، می باشد. در نتیجه GA 22 کمپرسوری برقی از برند اطلس کوپکوست که در مدل VSD دارای اینورتور بوده و تمامی مدل های جدید آن نیز پلاس (+) هستند.

کمپرسور GA 22 VSD + در ۴ فشار عملیاتی ۴، ۷، ۹/۵ و ۱۲/۵ بار تولید می شود که به ترتیب دبی ماکسیمم هوای فشرده‌ی خروجی آنها برابر با ۷۶/۱، ۷۴/۳، ۶۴/۵ و ۵۳/۵ لیتر بر ثانیه می باشد (کمپرسورهای سرعت متغیر قابلیت ارائه دبی هوای خروجی متفاوت دارند، در نتیجه تمامی این مقادیر ماکسیمم بوده و کمپرسور بسته به نیاز مصرف کننده از مقادیری پایین تر تا این مقادیر ماکسیمم قابلیت هوادهی را دارد).

در جدول زیر مشخصات این کمپرسور در کنار مشخصات کمپرسورهای دیگر این لاین، من جمله GA 26 VSD + و GA 37 VSD + قابل مشاهده می باشد.

سطح صدای تولیدی این کمپرسورها عموما میان ۶۰ تا ۷۰ دسی‌بل می باشد، در مورد GA 22 VSD + این عدد برابر با ۶۷ دسی‌بل می باشد که صدای اندکی بوده و کمتر از صدای همهمه‌ی یک دفتر اداری می باشد.

مشخصات GA 22 استاندارد را نیز در جدول زیر مشاهده می کنید:

همانطور که از مقایسه این دو جدول برمی‌آید:

۱. مدل‌های استاندارد و مدل‌های پلاس از موتورهای یکسانی بهره می برند.
۲. با تغییرات در دنده‌ها، در فشارهای عملیاتی متفاوت تولید می شوند.
۳. مدل‌های پلاس در فشار برابر، امکان ارائه‌ی اندکی هوای بیشتر دارند.

* به طور کلی برای انتخاب یک کمپرسور نخست ظرفیت هوادهی و فشار کاری مدنظر خود را تعیین می کنیم. لیکن دبی اسمی کمپرسورها ظرفیت هوادهی در سطح دریا می باشد که با افزایش ارتفاع اندکی کاهش می یابد؛ از این رو، و همچنین از آنجایی که بهتر است کمپرسور استراحت داشته و دائم زیر بار نباشد،‌ کمپرسوری با حدود ۱۵ درصد ظرفیت هوادهی بیشتر از سطح نیاز خود تهیه می کنیم.

** بروشور راهنما و معرفی این دستگاه در صفحه‌ی مربوط به کمپرسورهای اطلس کوپکو در بخش کتب راهنما قرار خواهد گرفت.

Call Now Buttonتماس با شرکت