قریب به اتفاق کمپرسورهای دیزل اطلس کوپکو نام‌هایی آشنا دارند، نام‌هایی که در دهه‌های اخیر عموما‌ با XA و یا XR شروع شده اند. حال در مدل‌هایی جدید نام‌هایی جدید نیز می بینیم که در میان آنها به سراغ Y 35 رفته ایم. مدل‌های جدیدی که در این پست خواهیم دید کمپرسورهایی قدرتمند با دو المنت هواساز هستند، مناسب حفاری.

در اینجا Y 35

تصویری تزئینی از یک دستگاه کمپرسور هوای دیزل-اسکروی Y35
کمپرسور اسکرو دیزل Y35 اطلس کوپکو

کمپرسورهای Y35 و X28 اطلس کوپکو از خانواده‌ کمپرسورهای اسکرو دیزل دریل‌ایر اطلس کوپکو هستند که ویژه‌ی حفاری‌های ژئوترمال، چاه آب و پی‌ریزی فنداسیون طراحی شده اند.

برای راه‌اندازی یک نیروگاه ژئوترمال باید سیال را به داخل شکاف سنگ‌ھای زیرزمین منتقل نموده و منبعی از آب داغ یا بخار به دست آورد. اما قبل از احداث نیروگاه و اتصال آن به شبکه زیرزمینی ابتدا می بایست محل را کشف کنیم، حفاری‌های لازم را انجام داده و در نهایت ذخایر را مدیریت کنیم. برای موفقیت در این حفاری‌ها، و نیز حفاری‌های چاه آب و فنداسیون انتخاب کمپرسور دیزل مناسب ضروری است. کمپرسورهای سری دریل‌ایر اطلس کوپکو ویژه‌ی این منظور ساخته شده اند؛ اطلس کوپکو دلایل زیر را برای سرمایه‌گذاری در تهیه‌ی Y35 بر میشمارد:
۱. امکان حفاری ۵۰۰ متر در روز
حفاری دو حلقه چاه ۴/۵ اینچ در ۲۰۰ متر را می توان در یک روز کاری به پایان رساند.
۲. یک تریلی برای حمل کمپرسور و مخازن دکل کفایت می کند.
۳. با استانداردهای انتشار مطابقت دارد.
۴. کمتر از ۲/۲ لیتر سوخت برای حفاری هر متر در حفاری‌های ۲۵۰ متری مصرف دارد.

تامین توان مورد نیاز برای حفاری چاه با کمپرسور Y35
دریل ۳۰۶۰ اطلس کوپکو در حال حفاری با توان خروجی کمپرسور اسکرو دیزل Y35 اطلس کوپکو

شش تفاوت کمپرسورهای XRVS476 و XRYS577 با X28 وY35

همگی کمپرسورهای بالا کمپرسورهایی اسکرو،‌ دیزل و مناسب برای حفاری هستند، اما نمونه‌های X28 و Y35 کمپرسورهای ارتقایافته‌ی دو مدل قدیمی‌تر این خانواده‌اند: XRVS476 و XRYS577. انتخاب کمپرسور مناسب در نهایت به بودجه‌ی تخصیص یافته‌ی شما برای خریداری آن دستگاه بستگی دارد.

در این جداول شش تفاوت کمپرسورهای XRVS476 و XRYS577 با X28 وY35 آورده شده است.
شش تفاوت کمپرسورهای XRVS476 و XRYS577 با X28 وY35

برای مثال کمپرسور Y35 از XRYS577 طول کمتری دارد، ۰/۶ مترمکعب بر دقیقه هوادهی (FAD) بیشتر دارد و نیز به سیستم تقویت‌کنند‌ی جریان مجهز هست که در هنگام استفاده از آن سیستم تا ۳۹ مترمکعب بر دقیقه نیز ظرفیت هوادهی هوای فشرده دارد. این کمپرسور در مقایسه با مدل قدیمی‌تر خود ماکسیمم فشار عملیاتی یکسانی دارد، اما این پارامتر در مقایسه‌ی X28 و XRVS476 ما را به تفاوت ۵ باری در فشار عملیاتی می رساند. همچنین نمونه‌های جدیدتر موتورهای قدرتمندتری دارند، اما این مهم با تغییر موتور از برند کاترپیلار به اسکانیا حاصل می شود.

در نهایت برگ اطلاعات فنی کمپرسورهای Y35 و X28 را ملاحظه می نمایید. لازم به ذکر است کاتالوگ یا کتاب راهنمای این کمپرسورها و همچنین کمپرسور XRYS476 اطلس کوپکو پیشتر بر روی صفحه‌ی مربوطه قرار گرفته است:

اطلس کوپکو

کتاب راهنمای XRYS 557 نیز تا ساعاتی دیگر آپلود خواهد شد.

اطلاعات فنی کمپرسور X28 یا H32
دیتاشیت کمپرسور X28
اطلاعات فنی کمپرسور Y35 یا V39
دیتاشیت کمپرسور Y35
Call Now Buttonتماس با شرکت