در وبسایت جهان کمپرسور به معرفی مدل‌های متعددی از کمپرسورهای GA اطلس کوپکو پرداخته ایم. این کمپرسورها تا به حال به دو صورت نامگذاری شده اند. مدل‌های قدیمی‌تر معمولا با ارقامی سه رقمی شناخته میشود که در میان آنها میتوان از GA 408 و همچنین GA 710 نام برد. در این کمپرسورها عدد نخست معرف ظرفیت هوادهی یا دبی حجمی کمپرسور و رقم آخر معرف فشار عملیاتی آن است؛ برای مثال GA 710 کمپرسوری است که ۷ متر مکعب بر دقیقه هوای فشرده در فشار عملیاتی ۱۰ بار در اختیار مصرف کننده قرار میدهد. در مدل‌های جدیدتر این شیوه نامگذاری کنار گذاشته شده و تنها به عددی که نشاندهنده‌ی توان موتور به کیلووات است اکتفا میشود. کارشناسان فنی با آگاهی از توان موتور کمپرسور اسکرو امکان محاسبه فشار و دبی متناظر را با در نظر گرفتن مسائلی دارند.

کمپرسور اسکرو برقی

کمپرسور اسکرو برقی، یا به طور دقیقتر، کمپرسور اسکرو برقی روغن پاششی که در این مطلب مورد نظر ماست، دستگاهی است که توان الکتروموتور را دریافت کرده و بسته به مقدار آن توان، ظرفیت محفظه تراکم، طول روتورها، ساختار دنده‌های سر شافت موتور و سر روتور کمپرسور، کلیرانس روتور با دیواره محفظه و چند پارامتر دیگر هوا را تا سطوح مشخصی فشرده میسازد. این سطوح مشخص در زبان فنی به نسبت فشار کمپرسور شناخته میشود. هر المنت تراکم هوا نسبت فشار محدود و مشخصی دارد.

برای آشنایی بهتر با قطعات کمپرسور اسکرو کلیک کنید.

هوای محیط به داخل مکیده شده و در داخل محفظه تراکم یا به اصطلاح اطلس کوپکو‌یی‌ها، المنت، فشرده میشود. این فشرده سازی در میان دو روتور اسکروی در هم تنیده اتفاق میفتد. در کمپرسور روغن پاششی در داخل محفظه تراکم و در میان روتورها پاشش روغن داریم که عملیات پاکسازی، روانکاری و خنک سازی را تسهیل نموده، بهره وری کمپرسور را ارتقا میدهد.

مشخصات فنی کمپرسور

کمپرسور GA 90 از کمپرسورهای هوای اسکرو برقی اطلس کوپکوست که با ظهور در دهه‌ی ۹۰ میلادی تحولی در بازار کمپرسور هوا و نیز اعتبار برند اطلس کوپکو ایجاد کردند. این کمپرسور همانطور که از نامش بر می‌آید از الکتروموتوری ۹۰ کیلوواتی بهره می برد.

این کمپرسور در ۴ فشار عملیاتی ۷/۵، ۸/۵، ۱۰ و ۱۳ بار ساخته می شود که به ترتیب از حجم هوادهی ۱۶/۹، ۱۶/۵، ۱۵ و ۱۳ مترمکعب بر دقیقه برخوردارند.

این کمپرسور در ۴ فشار عملیاتی ۷/۵، ۸/۵، ۱۰ و ۱۳ بار ساخته می شود که به ترتیب از حجم هوادهی ۱۶/۹، ۱۶/۵، ۱۵ و ۱۳ مترمکعب بر دقیقه برخوردارند. موتور نصب شده بر آن نیز ۹۰ کیلووات یا ۱۲۵ اسب بخار توان خروجی دارد.

صدای تولیدی این کمپرسور ۷۳ دسی‌بل می باشد و در دو حالت استاندارد و فول فیچر وزن آن در جدول فوق قابل مشاهده است.

نسخه‌های سرعت متغیر در فشارهای عملیاتی متفاوتی ارائه می شوند و ظرفیت هوادهی آنها بسته به میزان نیاز کاربر در یک بازه‌ای حداقلی تا حداکثری متغیر است. 
حجم هوادهی ماکسیمم به اشتباه به مترمکعب بر دقیقه ذکر شده،‌ در حالیکه مینیمم به مترمکعب بر ساعت است.

نسخه سرعت متغیر کمپرسور

مشخصات فنی نسخه‌ی سرعت متغیر یا VSD این کمپرسورها در جدول بالا، در کنار مدل‌های سرعت متغیر GA 37، GA 45، GA55 و GA75 قابل ملاحظه می باشد. نسخه‌های سرعت متغیر در فشارهای عملیاتی متفاوتی ارائه می شوند و ظرفیت هوادهی آنها بسته به میزان نیاز کاربر در یک بازه‌ای حداقلی تا حداکثری متغیر است.

نکته پایانی

کاتالوگ این کمپرسورها پیشتر بر روی صفحه‌ی کاتالوگ‌های کمپرسور هوای اطلس کوپکو قرار گرفته است.

Call Now Buttonتماس با شرکت