تا به حال از خانواده کمپرسورهای سری Z اطلس کوپکو، کمپرسورهای برقی اویل فری، به بررسی چند مورد پرداخته ایم که از آن جمله اند:

در مطلب گذشته که به معرفی کمپرسور اویل فری کایزر، FSG 300-2، پرداختیم متوجه برتری این کمپرسور نسبت به مدل‌های مشابه اطلس کوپکوی خود، ZT 160 و ZR 160، شدیم. مشابه به مثابه آنکه هر دو از موتوری با توان یکسان خروجی، ۱۶۰ کیلووات، بهره می برند، لیکن FSG 300 کایزر تا ۵ مترمکعب بر دقیقه یا ۲۰ درصد بیشتر، ظرفیت هوادهی دارد، در فشارهای عملیاتی یکسان.

حال در این مطلب به بررسی نسخه‌ی کمپرسور هوای خشک اطلس کوپکو میپردازیم که امکان ارائه‌ی ۳۰ مترمکعب بر دقیقه هوای فشرده‌ی خروجی در فشارهای ۷/۵، ۸/۶ و ۱۰ بار را داشته باشد: ZT 200.

اطلاعات فنی کمپرسورهای اویل فری اطلس کوپکو هواخنک
دیتاشیت کمپرسورهای اویل فری اطلس کوپکو – هواخنک – ۵۰ هرتز

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید کمپرسورهای ZT 200 اطلس کوپکو از موتوری با ۲۰۰ کیلووات توان خروجی برخوردارند و با توجه به ساختار دنده‌های دو سر محور و روتورهای خود به ترتیب در فشار‌های ۷/۵، ۸/۶ و ۱۰ بار دبی هوای فشرده‌ی خروجی یا FAD برابر با ۳۴/۱، ۳۱/۳ و ۳۰/۰ مترمکعب بر دقیقه دارند. این کمپرسورها در فشارهای عملیاتی یکسان بیش از پنج مترمکعب یا ۲۰ درصد هوادهی بیشتری نسبت به ZT 160 دارند. این موتورهای ۲۰۰ کیلوواتی با وجود ۴۰ کیلووات توان بیشتر تنها یک دسی‌بل صدای بیشتری را ایجاد می کنند که قابل اغماض و چشم‌پوشی است و سنگین‌تر نیز نیستند.

این کمپرسورها در نسخه‌های استاندارد (فاقد درایر) ۵۰۴۰ میلیمتر طول، ۱۶۵۰ میلیمتر عرض و ۲۱۰۰ میلیمتر ارتفاع دارند. اطلس کوپکو نیز مشابه با کایزر برخی از مدل‌ها را از کارخانه مجهز به اینورتر نیز تولید میکند و آنها را با نام VSD یا Variable Speed Drive عرضه می کند. در کمپرسورهای سری Z این مدل‌ها عبارتند از مدل‌های ۱۳۲، ۱۶۰، ۲۵۰ و ۳۱۵ کیلوواتی و البته تمامی آنها در فشارهای عملیاتی ۸/۶ و ۱۰/۴ بار (کمپرسورهای استاندارد در نسخه‌های ۷/۵، ۸/۶ و ۱۰ بار تولید ساخته میشوند).
* امکان نصب اینورتر و تبدیل کمپرسور سرعت ثابت به کمپرسور سرعت متغیر همواره موجود بوده و میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تماس حاصل کنید تا تکنسین‌های ما شما را در جریان خدمات معتبر لازم قرار دهند.

کمپرسورهای VSD اطلس کوپکو ابعادی مشابه با کمپرسورهای سرعت ثابت خواهند داشت.

برای دسترسی به کاتالوگ‌ها و کتاب‌های راهنمای این مدل کمپرسورها به صفحه‌ی کتب راهنمای اطلس کوپکو مراجعه کنید.

Call Now Buttonتماس با شرکت